Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Відзначили 100-річчя першого виконання «Щедрика»

Автор:

|

Січень 15, 2022

|

Рубрика:

Відзначили 100-річчя першого виконання «Щедрика»
Микола Леонтович

У Нью Йорку та Вашинґтоні провели заходи на честь 100-річчя з часу першого виконання «Щедрика» в США. Про це повідомила Оксана Маркарова, послиня України в США. За її словами, «Щедрик» для українців і Carol of the Bells для американців — не лише найпопулярніша різдвяна пісня, а й приклад культурної дипломатії.
Дипломатка нагадала неймовірну, за її словами, історію. «Хор, який виконував у США «Щедрик», поїхав саме з місією культурної дипломатії — через пісні доносити інформацію про молоду Українську державу, яка здобула свою незалежність 1918-го, але, на жаль, не втримала її тоді. Хор опинився у США, коли повертатися було вже нікуди. Й у США написали нові слова для «Щедрика» англійською мовою. І виповнилося 100 років, коли в Нью-Йорку вперше виконали цю пісню, яка за ці 100 років захопила серця», — розповіла вона.
Нагадаємо, що «Щедрик» — українська народна колядка, музику до якої написав український композитор Микола Леонтович на початку ХХ ст. 1921-го до США приїхав український хор Олександра Кошиця, який вперше в Америці виконав відому колядку в «Карнеґі-голл». На цьому концерті був присутній відомий американський музикант українського походження Пітер Вільховський, який пізніше написав англомовну версію української колядки Carol of the Bells. Тепер вона — одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.
Як повідомляв «Міст», «Щедрика» виконали у британській королівській резиденції.

About Author

Meest-Online