Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Відзначили 100-річчя батька українського танго

Автор:

|

Червень 18, 2015

|

Рубрика:

Відзначили 100-річчя батька українського танго
Богдан Весоловський

Богдан Весоловський

У міжвоєнний період, коли світ захоплювався танго, чарльстоном, фокстротом, у Львові українське танго почав творити Богдан Весоловський. А нині, до 100-річчя композитора, започатковано Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського.
«Цей фестиваль дасть поштовх до нового прочитання його пісень, бо це — шедеври. Сподіваємося, що нам вдасться повернути до життя його шлягери, які співає багато сучасних виконавців, але слухачі зазвичай сприймають ці пісні як народні», — розповів Ігор Осташ, засновник фестивалю та колишній посол України в Канаді.
У межах фестивалю відкрили виставку оригіналів нот, платівок, інструментів і фотографій маестро, які надали його син із Монреаля та Надія Кос, дружина композитора Анатоля Кос-Анатольського. Танго вже виконали біля будинку Богдана Весоловського в його рідному Стрию.
А тим часом у Львові відбувався конкурс молодих виконавців. Організатори фестивалю влаштували два гала-концерти у Львові та Києві, де співали Джамала, «Піккардійська терція», Ілларія, гурт ShokolaD та інші.
Богдан Весоловський увійшов в історію музичного Львова як композитор легкого жанру. Він створив 130 пісень, зокрема «Прийде ще час», «Намалюй мені ніч».
Богдан Весоловський, або в народі просто Бонді, мав чотири вищі освіти, однак славу йому принесло танго. У 1930-х рр. музиканти Леонід Яблонський (Ябцьо), Анатоль Кос-Анатольський і Бонді створили перший український джаз-бенд «Ябцьо-джаз». Коли почалася боротьба за Карпатську Русь, Богдан Весоловський пішов воювати, а далі змушений був еміґрувати спочатку у Відень, а потім — у Монреаль, де й осів назавжди. Композитор прожив за кордоном 30 років і лише раз на 13 днів повернувся в Україну.

Марічка Крижанівська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply