Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Вандали розмалювали мурал із Лесею Українкою

Автор:

|

Січень 10, 2023

|

Рубрика:

Вандали розмалювали мурал із Лесею Українкою

Невідомі вчинили акт вандалізму проти муралу в Белграді, столиці Сербії, присвяченому українській письменниці, поетесі та перекладачці Лесі Українці. Про це повідомила сербська культурна спілка «Крокодил», що опікується муралом.
За словами активістів, зображення частково замалювали трьома літерами Z, які Росія використовує як символ аґресії проти України, а також написами сербською: «Це Сербія!», «Тут такому не місце!» і «Тут нацизму немає».
У спілці наголосили не «неправдоподібному характері цих написів, адже Леся Українка — визнана в Європі поетеса та письменниця кінця ХІХ — початку ХХ ст., яка була політичною активісткою та феміністкою, збирачкою народної творчості, високоосвіченою поліглоткою, що не має стосунку до нацизму. «Крокодил» закликав сербську владу відреагувати на акт вандалізму, який поширює ненависницькі й праворадикальні сигнали та непрямим чином загрожує безпеці громадян.
Мурал Лесі Українці в Белграді з’явився на початку жовтня 2022 року. Його створення оплатила спілка «Крокодил» у межах проєкту зі створення муралів і графіті для протидії мові ненависті. Автор забажав залишитись невідомим.
Культурна спілка була створена 2009-го за підтримки Європейського Союзу для налагодження культурного обміну в межах Західних Балкан, а також реґіону — з рештою Європи. «Крокодил» став відомим своїми літературними фестивалями та дискусіями на теми майбутнього Європи, впливу міґрації та мовного націоналізму.
Це не перший випадок, коли символ російської аґресії з’являється на пов’язаних із Україною культурних пам’ятках у Сербії. На початку квітня 2022 року латинську літеру Z була помітили на пам’ятнику українському поетові Тарасу Шевченку в сербському місті Нові-Сад.
Як повідомляв «Міст», у Києві з’явився мурал із українським прапором.

About Author

Meest-Online