Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

В Іспанії видали однотомник праць Івана Франка

Автор:

|

Січень 18, 2018

|

Рубрика:

В Іспанії видали однотомник праць Івана Франка

В Іспанії побачив світ однотомник «Іван Франко, найбільш універсальний українець, який відійшов без премії Нобеля». Автором ідеї й упорядником став дрогобичанин Андрій Якубів, котрий зараз проживає в Іспанії. До її видання долучилося Об’єднання асоціацій українців Іспанії та Генеральне консульство України в Барселоні.
До однотомника увійшли 12 віршованих творів, один фрагмент театральної п’єси «Украдене щастя», дві праці малої прози «Свинська конституція» та «Муляр» й один фрагмент твору великої прози «Захар Беркут», які супроводжуються анотаціями упорядника для доповнення вступу до літературної спадщини «універсального українця».
Однотомник розпочинається з вступного слова упорядника, який оглядає рецепцію Івана Франка іспанською мовою, а далі подається першопереклад іспанською листа, яким Іван Франко номінувався на Нобелівську премію з літератури 1916 року Йосипом Застирцем і Гаральдом Єрне.
Щодо відтворених перекладів праць Франка іспанською, в своїй більшості вони були зроблені радянськими видавництвами, але також представлені кілька перекладів із Іспанії 1950-х рр. авторства Дмитра Бучинського. Певним чином, однотомник присвячується 125-річчю масового поширення українською безсмертного твору Сервантеса «Пригоди Дон Кіхота» завдяки переробці Івана Франка.
Нагадаємо, що українська громада Іспанії просуває ідею спорудження в іспанській столиці пам’ятника Іванові Франкові. Для організаційно-правового упорядкування цієї громадської культурної ініціативи, на Піренеях створили окрему юридичну особу — Об’єднання асоціацій українців Іспанії для монументалізації Івана Франка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply