Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Український поп-рок гурт «Антитіла»: «Хочеш правди — мусиш знайти!»

Автор:

|

Квітень 19, 2018

|

Рубрика:

Український поп-рок гурт «Антитіла»: «Хочеш правди — мусиш знайти!»

Цього року поп-рок гурт «Антитіла» відзначає десятиріччя творчої діяльності. До цієї визначної дати гурт готує великий тур TDME (ініціали пісні «Там, де ми є». — Ред.) містами Америки та Канади. Гастролі розпочинаються в Нью-Йорку 27 квітня ц. р. у The Cutting Room за адресою 44 E 32nd St., New York і передбачають дев’ять концертних виступів: шість — у США та три — в Канаді.
Десятилітня історія «Антитіл» — це історія надзвичайного успіху однієї з музичних молодіжних формацій, які стали появлятися в Україні, як гриби після дощу, в останні два десятиліття. Але цей гурт у складі вокаліста та чотирьох музикантів вирвався далеко вперед і став тим «білим грибом», якому віддають перевагу мільйони українців не лише всередині країни, а й по всьому світу. Для початку розповіді про гурт наведемо кілька відгуків із соціальних мереж. Неупереджені слухачі скажуть щиріше.
Співачка, народна артистка України Марія Бурмака про автора пісень та вокаліста групи Антитіла: «Тарас Тополя — це такий собі нерв української музики. Він ніколи не грає ролі, не намагається догодити смакам публіки, яка натомість шаленіє. Напевно, справа у відвертості і правдивості пісень, у точності кожного їхнього слова і ноти. Там нуль фальші і позерства: відчула це одразу, як почула «Будувуду», «Невидимка», «Бери своє» й інші речі «Антитіл».
Ще один слухач: «Найкращі!!! Українські!!! Живі!!! Драйвові!!! Неймовірні!!!»
А це про заключний концерт міжнародного гастрольного туру 2016-го «Сонце»: «Це було щось неймовірне!.. Я перший раз плакала від музики, від щастя бути під сценою і проживати кожну пісню разом із артистом; там була неймовірна енергетика, гордість за наших українських артистів, за їхню якісну музику, за їхні дії, думки, місію, яку вони несуть!»
А ось кілька відгуків лиш на одну пісню «Одинак»: «Патріоти є і Україна є!.. Це вражаюче енерґетично!» «Дякую за пісню, дякую за Вашу творчість, ОКРЕМО ДЯКУЮ за вишукану українську мову… Привіт від нідерландських… «Антитіла» — найкращі».

Витоки популярності гурту «Антитіла»
Перше. Професійна команда. На сьогодні це: Тарас Тополя (фронтмен, автор пісень, переважно музики та вокал), Сергій Вусик (композитор, аранжирувальник, директор, клавішні), Михайло Чирко (бас-гітара), Дмитро Жолудь (гітара), Дмитро Водовозов (ударні). Склад групи змінювався, але всі вони, без сумніву, були й є профі вищого калібру та шаленої працездатності.
Друге. Системна командна робота над досягненням мети. І ключове слово — відповідальність. Перших чотири-п’ять років, за словами Тараса, вони працювали шалено. І досягали свого неповторного, індивідуального іміджу, — в усьому.
Третє. Свій особистий виразний музичний стиль. Авжеж, це поп-рок, але з ліричною та патріотичною лінією, гітовою мелодією та обов’язковим українським підґрунтям. Усе це спричинює шалену зацікавленість їхньою музикою людей різного віку. Часто на їхні концерти приходять сім’ями.
Четверте. Лідер гурту Тарас Тополя — харизматичний, яскравий, справжній патріот із чітко вираженою громадянською позицією. Володіє і музичним, і організаційним, і продюсерським талантом. Чудовий, нестандартний співрозмовник як і з окремими ведучими будь-якої телепрограми, так і зі сцени — з тисячною аудиторією своїх слухачів. Одна зі складових цієї майстерності — щирість. Без позування і намагання подобатися.
30-річний Тарас Тополя — один із найвідоміших публічних осіб українського сьогодення та громадський діяч через активне волонтерство. Він, а також його незмінні друзі та партнери Сергій Вусик та Катерина Нєчаєва є засновниками благодійного фонду «Вільні ЮА». Сам Бог велів Тарасу стати українським патріотом, бо його ім’я та прізвище справжні українські, ліричні, звучать, як українська пісня… Однією з найголовніших його чеснот разом із музичним талантом, який реалізується як покликання його життя, є висока загальна культура й освіченість. Коли 2014 року гурт створював відеокліп «Україну не зламати» про її історію зі стародавніх часів до сьогодні, то Тарасові, як автору сценарію, не довелося зазирати в підручники. Історію своєї Батьківщини він знає бездоганно. Більше того, оцінював події як експерт також на відмінно.
Власне, гурт «Антитіла» — це перша Тарасова «дитина» (офіційний рік народження гурту — 2008-й), вже згодом у подружжя Тараса й Олени народилися сини: Роман (2013) та Марко (2015). Виховує їх зараз, намагаючись не прогаяти найвідповідальніший для цього час — малоліття.
П’яте, що є продовженням четвертого. Не лише меломанам, а й подальшим від них українцям дуже імпонує громадянська позиція гурту «Антитіла», яку Тарас так висловив українській газеті «Вікенд» і не перестає повторювати це саме: «Моя позиція, позиція гурту «Антитіла», волонтерів нашого благодійного фонду «Вільні ЮА» тримається на тому, що в наших кишенях український паспорт, над нами жовто-блакитний прапор. Ми українці. І в якийсь момент моя Батьківщина потребувала нашої підтримки, вона була і перебуває в біді. І я як громадянин не міг поводити себе інакше. Я хочу, повинен і буду робити все від мене залежне, щоб це місце і надалі називалося Україною, щоб вона ставала сильною, багатою та щасливою державою».
Вони стали волонтерами. Одразу ж. 2014-му році. Почавши з акції «Евакуація. Крим». До напруженої праці, концертів, участі у вітчизняних і міжнародними фестивалях та гастролей, постійної присутності з інформацією в соціальних мережах, родинних обов’язків у хлопців додалися ще й поїздками «на передок» зі замовленими воїнами речами. За період війни на сході величезна кількість матеріальної допомоги була зібрана. Усе власноруч доставили військовим на сході під час численних поїздок безпосередньо в зону бойових дій. Користуючись своїм статусом публічних людей, наявністю величезної кількості друзів, шанувальників, вони збирають достатньо значні кошти (називають загальну цифру близько 9 млн грн), закуповують все необхідне та везуть на схід, на війну, знайшовши для цього спосіб передавати речі безпосередньо в руки солдатам на передовій.
Крім цього, конкретного прояву свого патріотизму ділом, а не словами, Тарас намагається вживати лише українську мову (на гастролях, звісно, необхідну по ситуації), підкреслюючи, що вони як українські артисти навіть досконало знаючи російську мову, зобов’язані бути і залишатися саме україномовним брендом. І любить нагадати: мої батьки українці, мене так виховали, я — українець.
В Америці та Канаді хлопці співатимуть українською. Для ввічливості, можливо, подарують англомовним кілька «їхніх». А вдома їх надихають відгуки на кшталт: «Дякуємо за вишукану українську мову»», «Хлопці, будь ласка, пишіть і співайте тільки українською! Голос Тополі просто ллється як ріка».

Дещо про творчі здобутки за десять років
Подробиці про них є на їхній інтернет-сторінці й у «Вікіпедії» («Антитіла», «Тарас Тополя»). А тут для читачів і майбутніх відвідувачів весняних-2018 концертів гурту «Антитіла» у США та Канаді — лише дещо зі здобутків. Гурт заявив про себе 2008 року. Хоч його прообраз з’явився ще в шкільні роки Тараса, бо вже тоді створив гурт, з яким не розставався, навчаючись у музичній школі, не поривав й у студентські університетські роки.
2008-го з’явилися перші відеокліпи «Антитіл» «Маямі» та «Будувуду» та перший однойменний альбом «Будувуду». І перша перемога на фестивалі молодих виконавців як «Кращий дебют», а ще премія (увага!) «Непопса».
Сезон 2008–2009 рр.: «Антитіла» вносять до друкованого альманаху «Мистецький олімп 2008ґ2009 рр.» із формулюванням: «За збереження українського мелосу в сучасній молодіжній культурі».
2010–2011 рр.: Участь як гедлайнери MTV Stage на наймасштабнішому фестивалі Європи Sziget (Будапешт) та випуск свого другого альбому «Вибирай». Концепція цього диску вирізняється вже соціальним спрямуванням. Крім любовної лірики, «Антитіла» торкаються гострих суспільно-соціальних тем. А однією з ліричних пісень цього альбому, яка завоювала популярність, була і залишається пісня «Я відкрив тебе», на неї створено відеокліп з використанням кадрів короткометражного фільму з участю Ади Роговцевої.
2012: Гастрольний тур по Україні. Відеокліпи «І всю ніч» і «Полінезійська зима».
2013: Гастрольний тур «Мова» або «Їдем-їдем» зі слоганом «Від Луганська і до Львова лине українська мова» (25 міст і містечок України). Презентація третього альбому «Над полюсами» з піснею «Незалежний», яка звучала згодом на сцені Євромайдану. Гурт підтримує Майдан на сцені та поза сценою.
2014: Створення, як реакція на Майдан, уже згадуваного відеокліпу «Україну не зламати» (автор сценарію — Сергій Вусик; підготував текст і озвучив у кліпі історичні віхи України Тарас Тополя). Гастрольний тур «Над полюсами». Наприкінці весни Тарас Тополя та музикант гурту Сергій Вусик стали займатися волонтерством. Долучилися до волонтерства відразу ж. Їх називають волонтерами-першопрохідцями.
2015: Кліп «Завжди моя», присвячений Україні й її патріотам, в якому рефреном (як накладка) звучать відомі слова і голос Сергія Нігояна «Борітеся — поборете, вам Бог помагає. За вас правда, за вас слава. І воля святая». І слова авторської пісні у виконанні Тараса Тополі: «Ти була завжди моя, а коли настав час // Я віддам усе, аби стати за тебе».
Видали четвертий альбом «Все красиво». Широку популярність під час гастролей здобула одна з жартівливих пісень гурту на українські мотиви: «Ой, люди добрі, містерія така — і Мангеттен, і Бруклін танцюють гопака».
Того ж року зняли відео на одну із найщемніших пісень на тему сучасної війни «У книжках» (174 тис. переглядів). Пісня, яку люди слухають чи дивляться відеокліп, ридаючи: йдеться про малого хлопчика, батько якого загинув на війні і повернувся до сина згадками в книжках, назвами вулиць, а дитина ніколи не побачить його живого, не відчує його тепло: «І в книжках колись в книжках // Розцілує посмішку знайому. // І нарешті тато повернувся — // У назвах вулиць, а він чекав удома». Так війна ввірвалася в душу і репертуар «Антитіл».
2016: Аншлаговий тур «Все красиво»: 35 повних залів і шість аншлагових у країні та за кордоном. Видали п’ятий альбом «Сонце» (Презентація за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=XRayUnjxWCo)
Того року гурт під орудою Тараса Тополі організував виставку Ukraine EXISTS у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку — для дипломатів, журналістів і відвідувачів. Умовно виставка називалася «Війна» і «Мир». «Війну» представили документальні фільми про війну на сході України, а «Мир» — твори сучасного живопису молодих авторів України. Друзі та шанувальники гурту за підтримки української громади та за допомогою невтомної та відданої українки-патріотки Роксолани Васкул повторили презентацію цієї виставки в Українському культурному центрі у Виппані (штат Нью-Джерзі).
Гурт бере участь у Шостому щорічному музичному фестивалі Спілки української молоді (СУМ) в Америці «Надія є» в оселі СУМ в Елленвілі (штат Нью-Йорк). «Антитіла», крім виступу, мали цікаве спілкування з учасниками сумівського виховно-вишкільного та старшо-юнацького табору.
Участь Тараса Тополі в соціально-мистецькому проекті «Пісні війни», мета якого — зберегти для української історії сучасні фронтові пісні, написані бійцями та виконані ними дуетом із відомими співаками. Тарас разом із десантником Олександром Рожком, ветераном війни, виконав на запис його пісню «Не сумуй».
2017: Вітчизняний і закордонний (США і Канада) тур на підтримку нового альбому «Сонце», який закінчився тріумфальним сольним концертом на гелікоптерному майданчику в центрі Києва у травні. Національний реєстр рекордів зафіксував найбільшу кількість міст, в яких відбулися концерти музичного гурту в рамках одного туру (43 в Україні та вісім у США та Канаді).
В альбомі є дві пісні, що стали знаковими. Це — інтерпретація пісні Кузьми «Люди, як кораблі» (в пам’ять про нього) та своя, авторська, «Одинак», яка одразу ж стала відомою як самостійна та як саундтрек до однойменного серіалу з участю не менш знаменитого та відомого своєю проукраїнською позицією актора Олексія Горбунова.
Пісня, позиція її автора, характер актора та його героя збіглися: вони, тим часом, опинилися серед зростаючої кількості одинаків у намаганні відстоювати справедливість. Тарас же сказав про пісню узагальнююче: «Це Україна, яка шукає свій шлях».
Восени 2017-го відбулася презентація пісні TDME з такою самою філософською глибиною, як і багато інших пісень гурту. У ній, як пояснив Тарас в одному з інтерв’ю, крім іншого йдеться про «карабасів» у кожному з нас, у суспільстві, владі та про шляхи пошуку справедливості». У відеокліпі на цю пісню часто фігурують розкриті очі, в яких — глибока філософія і заклик пізнати себе. Бо, якщо «хочеш правди — шукай її» та «нічого не бійся».
На цю пісню, за оцінкою експертів, створено найексперементальніший фільм-кліп, в якому брав участь увесь склад гурту (п’ятеро осіб) та Олег Лисогор, український плавець і світовий рекордсмен. В основі його сюжету — реальний факт із життя океанолога Станіслава Курилова. Композиція принесла групі багато мільйонів переглядів на Youtube та додала шаленої популярності.
2018: У середині березня гурт взяв участь у масштабному міжнародному фестивалі South by Southwest (SXSW), що пройшов у штаті Техас. Фестиваль проводиться з 1987 року і складається, фактично, з кількох фестивалів — музичного, кіно та медіа. «Антитіла» були одними з перших українських гуртів і музикантів, що взяли участь в такого штибу фестивалях.
Повернувшись із фестивалю до Києва, Тарас Тополя дав цікаве світоглядне інтерв’ю Яніні Соколовій у телепрограмі «Рандеву». За формою — легке, за змістом — глибоке з відповідними філософськими сентенціями. Рекомендую послухати це інтерв’ю на Youtube усім — і молодим, і літнім. Гість тут — мудрий і лаконічний. (https://www.youtube.com/watch?v=qoC2KOB7c1k&feature=youtu.be)
Здруженні у новому складі музиканти гурту «Антитіла» зараз продовжують працювати над новим, шостим альбомом. До слова, із першого, 2008 року складу, у групі залишилися двоє: Тарас Тополя та Сергій Вусик. Вони — друзі, однодумці, колеги-співавтори та волонтери-першопроходці. Буквально в ці дні проходить напружена підготовка до гастрольного туру під назвою ТDME гурту «Антитіла» Північною Америкою.
Тур розпочнеться в Нью-Йорку 27 квітня (The Cutting Room, 44 E 32nd St., New York, 10010, Doors Open at 10:00 PM / Show Starts At 11:00 PM) і продовжиться в містах США: Клівленд — 28 квітня (Pokrova Parish Hall, 6812 Broadview RD, Parma, OH 44134, Doors Open at 7:00 PM / Show Starts At 8:00 PM), Міннеаполіс — 5 травня (Amsterdam Bar & Hall, 6 W 6th St., ST Paul, MN 55102, Doors Open at 6:00 PM / Show Starts At 7:00 PM, All Ages Show), Далас — 6 травня (6532 East Northwest HWY, Dallas, TX 75231, Doors Open at 5:30 PM / The Concert Starts At 6:00 PM), Сан-Франциско — 12 травня (Neck Of The Woods, San-Francisco, 406 Clement St., Sаn Francisco, CA 94118, Doors Open at 7:30 PM / The Concert Starts At 8:00 PM), Сієтл — 13 травня (Seattle The Vera Project, 305 Harrison St., Seattle, WA 98109, Doors Open at 7:00 PM, All Ages Show) та містах Канади: Торонто — 29 квітня (Toronto Mod Club, 722 College St., Toronto, ON M6G 1C5; Doors Open at 6:00 PM), Едмонтон — 18 травня (Casino Yellowhead Pure, 12464 153 St., NW, Edmonton, AB T5V 1S1, Doors Open at 8:00 PM / Show Starts At 9:00 PM), Вінніпеґ — 19 травня (Essence Event Centre, 2100 McPhillips St., Winnipeg, Manitoba, Doors Open at 6:00 PM / Show Starts At 7:00 PM, All Ages Show).
Живі концерти групи захоплюють багатьох українців Америки, котрі, своєю чергою, рекомендують їх своїм друзям і приходять на них цілими сім’ями!

Замість післямови
Отже, десять років діяльності гурту «Антитіла» із лідером Тарасом Тополею — це більше сотні створених пісень, п’ять альбомів, 25 професійних відеокліпів. Це статус одного з найяскравіших представників сучасної української музики, одного із найпатріотичніших серед гуртів і музикантів їхнього стилю.
Лідер гурту Тарас Тополя наголошує, що секрет їхнього успіху в тому, що вони «абсолютно чесні у своїй музиці». «Ми ніколи не лукавим в текстах, не висмоктуємо нічого з пальця, а тому залишаємося органічними. Пишемо про речі, які болять, або навпаки, ощасливлюють багатьох людей. Слухач це відчуває й реагує — приходить на концерти, поширює музику в соцмережах. Також залишається незмінним і важливим — системна робота», — каже він.
Бо одна з місій гурту «Антитіла», як вважають його учасники, — робити життя і світ кращими найперше через якісну українську музику.
Дорогі «Антитіла»! Вітаємо вас з першим ювілеєм. Многая літа творчості та життя! Щасти вам, справжні таланти й патріоти України!

Лідія Корсун

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply