Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Український фестиваль у Нью-Йорку відзначив своє 40-річчя

Автор:

|

Травень 26, 2016

|

Рубрика:

Український фестиваль у Нью-Йорку відзначив своє 40-річчя

Український фестиваль

У Нью-Йорку 20-22 травня відбувався щорічний Український фестиваль греко-католицької церкви св. Юра. Це — найстаріший український фестиваль на теренах Америки. Він був заснований отцями Чину Святого Василія Великого 1976-го на честь святкування 200-ї річниці від проголошення незалежності Сполучених Штатів.
До круглої дати — 40-річчя фестивалю — організатори готувалися особливо ретельно. Як розповів Роман Верхняк, віце-президент фестивалю, зміни у підготовці прийшли зі створенням фестивального комітету, як основної структури, що мала на меті залучити на волонтерських засадах яккомога більше молоді.
Особлива увага на святі була звернута на участь у ньому дітей. Виявилося це не тільки у залученні до виступів чисельних дитячих мистецьких колективів, а й у створенні для дітей спеціальної програми — так званої KidsZone.
«Наші діти виростають у чужині й я хочу, щоб вони любили «своє», — каже Андрій Стасів режисер, продюсер, музикант та один із організаторів фестивалю. — Щоб вони думали, що українська музика та танці — то є cool! То є найважливіше! Як я виростав, то нас змушували співати «Реве та стогне!» і чимало дітей, котрі тут виростали в діаспорі, думали: «То мене мама і тато примусили — то не є cool». Я все це хочу змінити, хочу їм показати, що то є унікальне та сучасне».
Зараз у Нью-Йорку проживає близько 80 тис. українців. Майже третина з них живе на Мангеттені. Тож цілком закономірно, що триденне свято української культури зібрало тисячі гостей. Відвідувачам пропонували насолодитися українською музикою та танцями, скуштувати народні страви, придбати сувеніри.
Зібрані під час фестивалю кошти підуть на утримання української школи й академії при церкві св. Юра, а також на допомогу воїнам антитерористичної операції (АТО) на сході України. Одним зі спонсорів фестивалю стала й компанія Meest-America.
Біля намету компанії було особливо людно. Її представники дарували гостям свята сумки, горнятка та практичні сувеніри з логотипом Meest-America, свіже число тижневика «Міст». Також діяв майстер-клас дизайнерки Ірини Лисої. Дорослі та діти залюбки вчилися витинати з матерії та робити квіточки й ангеликів і завдяки цьому одержували на згадку про фестиваль зроблену власноруч квітку-заколку, квітку-брошку чи ангелика-оберега. Ірина Лиса — відома в українській громаді дизайнерка, торік у вересні вона презентувала в Українському інституті Америки свій мистецький проект «Пантелик».
Значне зацікавлення гостей фестивалю викликала і лотерея, яку компанія Meest-America організувала біля свого намету і в якій можна було виграти телевізор. Щасливим переможцем і власником приза став Василь Барабаш, засновник і керівник Української художньої школи при Українському конґресовому комітеті Америки, що діє при Українському православному храмі Всіх Святих на Мангеттені. Роботи учнів цього художника виставляли в Організації Об’єднаних Націй на виставці з нагоди Голодомору в Україні. Пан Василь народився на Полтавщині, навчався на Луганщині, у США живе вже 20 років. Як він сам зізнався, це — перший такий великий виграш у його житті, тож радість була дуже великою.
Загалом фестиваль вдався на всі смаки. Адже була багато різних гостей й у них були різні зацікавлення. Одних цікавили українські танці та музика, інших — національне вбрання та сувеніри. Комусь до вподоби припала українська кухня та наша національна їжа — вареники, ковбаски, голубці, а хтось охоче спілкувався з волонтерами, котрі допомагають Україні, з учасниками АТО, котрі були присутні на фестивалі. «З упевненістю можна сказати, що гості фестивалю мали хорошу можливість побачити, що таке Україна і наша культура», — підсумовує враження від цього свята п. Верхняк.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply