Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Українка з Чикаґо привезла до Львова морозні візерунки

Автор:

|

Лютий 27, 2019

|

Рубрика:

Українка з Чикаґо привезла до Львова морозні візерунки

Виставка Роксоляни Тим’як-Лончини під назвою «Від Романа до Йордана» пройшла у Львові. Зимові візерунки — улюблені теми фотохудожниці з Чикаґо. «Хто з нас не любить розглядати візерунки, створені морозом на склі? Роксоляна Тим’як-Лончина перетворила це захоплення у справжнє гобі! Вона фотографує морозяні узори та друкує їх на металі. Виглядає дивовижно!», — зазначаються фотогалереї Василя Пилип’юка, де експонували виставку. Ці фотороботи були зроблені упродовж останніх років. До кожної є підпис — поезія українських письменників.
Фотомитець насправді — лікар-стоматолог за фахом, волонтер, активна громадська діячка, неодноразово була спостерігачем на виборах в Україні. Вона народилася 1952 року в Нью-Йорку в українській родині. Паралельно зі середньою школою закінчила Школу українознавства, належала до української скаутської організації «Пласт». 1974-го закінчила біологічний факультет Сиракузького університету (штат Нью-Йорк), того ж року продовжила навчання в Університеті Лайола в Чикаґо. 1978-го отримала диплом лікаря-стоматолога і понад 30 років практикувала. Мешкає в м. Гінсдайл (штат Іллінойс).
Уперше п. Роксоляна відвідала Україну, будучи учасником гуманітарної медичної місії 1992 року. Згодом кілька разів приїжджала до України з місією «Медицина на колесах», лікувала дітей, читала лекції лікарям-стоматологам.
Особливої уваги приділяла дітям-сиротам, чиї обличчя лягли в основу експозиції фотовиставки «Дитинство, позбавлене барв», яка у жовтні 2002-го відбулася в Українському національному музеї в Чикаґо. Її успіх сприяв створенню однойменного фонду в Америці, а кошти, зібрані ним, були призначені на допомогу дитячим будинкам в Україні. 2002 року за діяльність на ниві фотографії Роксоляна була номінована на звання «Визначна жінка — лідер у мистецтві» однієї з американських жіночих організацій.
Захоплення фотографією переросло у фах. Свою майстерність фотохудожника Роксоляна вдосконалює у студії фотографії коледжу «Дю Пейдж» (штат Іллінойс). Її фотовиставки, крім Чикаґо, бачили у Філадельфії та в Україні.
У грудні 2004-го, в складі делегації міжнародних спостерігачів від Українського конґресового комітету Америки, п. Роксоляна разом із своїм чоловіком були спостерігачами на виборах Президента України у Донецьку. Саме любов і небайдужість до долі України спонукали її видати книжку «Поклик сумління» — про враження від виборів під час Помаранчевої революції. Презентація відбулася в Чикаґо, Нью-Йорку й у Львові.
У січні 2010 року подружжя Лончинів спостерігали за виборами Президента України у Полтаві. А впродовж лютого 2010-го фотовиставка «З любов’ю до України» відбулася в Українському національному музеї в Чикаґо. Після цього фотовиставка помандрувала до Києва, Львова та Харкова.
19 лютого 2010 року Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою національного університету «Львівська політехніка» у рамках проекту «Відкриймо для України українську діаспору» до Міжнародного дня рідної мови презентував фотовиставку «Вивіски у Львові: відмова від рідного», частину виставки світлин «Солов’їна наша мова» Роксоляни Тим’як-Лончини. Ця виставка у Львові напередодні Міжнародного дня рідної мови стала ще однією спонукою розбудити нас від байдужості до рідного слова, отже, до своїх джерел, які потребують негайного очищення від усяких «англіцизмів», «русизмів», «полонізмів» та інших «ізмів».
«Роксоляна Тим’як-Лончина постійно думками в Україні, живе її проблемами та радіє її успіхам, дарує свою материнську любов дітям у дитячих будинках, яких ніколи не оминає. Про таких, як Роксоляна Тим’як-Лончина, кажуть: «Вона живе з Україною в серці!».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply