Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У Вільнюсі відкрили виставку українського авангардиста

Автор:

|

Липень 16, 2021

|

Рубрика:

У Вільнюсі відкрили виставку українського авангардиста
Афіші виставки

Під патронатом Олени Зеленської, дружини президента України, та Діани Наусєдєнє, першої леді Литовської Республіки (ЛР), у Національному художньому музеї Литви відкрили виставку видатного українського авангардиста «Олександр Богомазов: творча лабораторія».
Експозицію організували за підтримки Міністерства культури ЛР і Міністерства культури й інформаційної політики України. «Виставка відомого українського художника-авангардиста демонструє дружні культурні зв’язки України та Литви, а також знайомить відвідувачів із самоідентичним українським мистецтвом. Це відкриття нового імені для литовської публіки», — зазначила п. Зеленська.
Виставку організував Національний художній музей України в партнерстві з «Мистецьким арсеналом». Це друга виставка українсько-литовського культурного проєкту «Цикл міжнародних виставок «Національні музеї Литви й України».
В експозиції представлені 36 творів Олександра Богомазова, серед них і знамениті «Пилярі» та «Правка пил» із триптиха «Пилярі», а також п’ять творів із колекції «Мистецького арсеналу». «Олександр Богомазов був надзвичайним художником, який занурився у світ мистецьких досліджень, прагнучи знайти свою формулу сучасного ідеального світу та наповнити власні картини динамікою й емоціями», — йдеться у повідомленні.
У межах проєкту культурної дипломатії, яким опікується дружина президента України, також підписали меморандум щодо запуску третього україномовного аудіогіда на території ЛР. Уже цього року до ініціативи з поширення української мови в історичних пам’ятках долучиться національний музей «Палац Великих князів Литовських» у Вільнюсі. Зараз українською мовою вже спілкуються екскурсійні автобусні маршрути Вільнюсом і Тракайським замком.
Як повідомляв «Міст», у Празі відкрили історичну виставку про Україну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply