Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

У Токіо презентували роман української письменниці

Автор:

|

Березень 14, 2021

|

Рубрика:

У Токіо презентували роман української письменниці
Єва Хадаші

Презентація японського видання роману «Західна гейша» української письменниці Єви Хадаші відбулася в Посольстві України в Японії. Вона є кандидаткою з мистецтвознавства, японісткою, лавреаткою міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», на якому 2019 року цей роман отримав спеціальну відзнаку «Міжнародне визнання».
На презентацію письменниця завітала разом із Мотохіро Оно, директором видавництва «Дніпро» та директором Японсько-української асоціації культурного обміну. Завдяки його підтримці стало можливим видання роману «Західна гейша» японською.
В українському дипломатичному представництві зауважили, що книга є спільним українсько-японським виданням видавництв «Радуга» (Україна) та «Дніпро» (Японія). «Це перший такий проєкт, і сподіваємося, що він започаткує низку нових спільних українсько-японських проєктів у літературному напрямку», — зазначили в посольстві.
Сюжет дебютного роману Хадаші «Західна гейша» походить із біографії авторки. В анотації до книги сказано: «Дівчина з України багато подорожує і в США знайомиться з японцем, за якого невдовзі виходить заміж. Подальше оповідання несподівано змінює наші стереотипи про Японію й японців, ц т. ч. сфери міжособистісного спілкування, бізнесу, соціальної поведінки, а також ставлення до іноземців, японську емоційність і сексуальні стосунки».
За словами авторки, «Західна гейша» — метафорична назва. «Адже і Східна Європа для Японії також Захід, а гейша — жінка талановита, знавець багатьох видів мистецтв. А ще цей роман про силу людської волі. Про земний і небесний», — йдеться в анотації.
Як повідомляв «Міст», у Росії від голоду померла українська письменниця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply