Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

У Скоп’є презентували «Інтернат» Жадана македонською

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

У Скоп’є презентували «Інтернат» Жадана македонською

Примірники «Інтернату»

У Скоп’є представили книгу «Інтернат» Сергія Жадана македонською мовою. Про це повідомила прес-служба Посольства України в Республіці Північна Македонія. «У Македонії за сприяння Посольства України, української громади ім. Лесі Українки, провідного македонського видавництва «Матіца македонська» відбулася презентація книги відомого сучасного українського поета, прозаїка, перекладача та громадського активіста Сергія Жадана «Інтернат», перекладеної та виданої македонською мовою», — йдеться у повідомленні. Книга вийшла у перекладі Віри Чорній-Мешкової. Захід відбувся при повному залі у чудовій атмосфері єднання. У Посольстві подякували письменнику та зазначили, що чекають на нього в Македонії.
Події роману відбуваються на Донбасі впродовж трьох зимових днів 2015-го. 30-річний вчитель української мови Паша вирушає до міста, щоб забрати звідти свого племінника, який живе в інтернаті. Час для здійснення такої мандрівки, однак, не зовсім годящий.
Слово «інтернат» використовується як метафора, під якою мається на увазі неукоріненість, невпорядкованість і загубленість нашого суспільства, що так й не призвичаїлося у цій країні та страждає на так званий синдром інтернату. Автор зображує це почуття неукоріненості на прикладі такого специфічного реґіону, як Донбас, та вказує на те, що подолання цього почуття — один із найважливіших факторів подолання конфлікту. Роман «Інтернат» названий найкращою книгою 24-го «Форуму видавців» у Львові у номінації «Сучасна українська проза» (2017).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply