Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

У Шрі-Ланці презентували кліп на пісню Івасюка

Автор:

|

Вересень 19, 2021

|

Рубрика:

У Шрі-Ланці презентували кліп на пісню Івасюка
Ryo Hera й Adari Daria

Українці Шрі-Ланки разом із місцевою спільнотою презентували музичний кліп на пісню Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори» (1968) як відеопривітання до 30-ї річниці незалежності України. Пісню виконали українка Adari Daria (Дарина Токолова) та місцевий виконавець Ryo Hera (Ranga Herath).
Цей некомерційний проєкт реалізували повністю на волонтерських засадах: локація, знімальна група, реквізит — все на ентузіазмі. Він став можливим за підтримки Посольства України в Республіці Індія та сприяння уряду Шрі-Ланки.
За словами Володимира Притули, автора ідеї та координатора проєкту, на знімальному майданчику загалом було 12 осіб (порівно ланкійців та українців). Це була неймовірна синергія дуже талановитих особистостей — кожен відіграв свою безцінну роль у процесі. «Наша колаборація дає можливість поглибити культурну складову відносин двох країн і відчувати, як б’ється їхнє серце. Наші країни розташовані далеко одна від одної, але ми дуже добре знаходимо спільну мову. Спільнота українців, які постійно проживають тут, нечисленна, але ми не забуваємо свої корені. За часи незалежності України між нашими народами сформувалися теплі та партнерські взаємини», — розповів він.
Активіст поділився, що в кожному елементі проєкту прагнули показати діалог культур. До прикладу, слова пісні Володимира Івасюка вперше співає ланкієць. Невеличкий шматок переклали місцевою сингальською мовою. Основний мотив композиції — людина готова докласти всіх можливих зусиль для досягнення своєї мети — чи то кохання, чи то незалежності своєї Батьківщини. «У музичній частині ми створили нове аранжування, — до відомої мелодії ми додали тропічні ритми. Поєднання класичних інструментів із місцевими забезпечило глибину та об’єм звучання. Під час зйомок відео кліпу ми намагалися зобразити мікс культур двох країн e кожному кадрі: завертання вареників у бананове листя; поєднання в образі Ріо Хери української вишиванки з ланкійським чоловічим одягом саронгом; у жіночому образі костюмер поєднала українські мотиви з елементами ланкійського сарі та вінком із тропічних квітів», — повідомив він.
За словами п. Притули, надважливу роль зіграла локація для зйомки — озеро Сембуватте (Центральна Провінція), яке дуже нагадує Карпатський Синевир, яке, окрім смерек, також оточене мальовничими плантаціями цейлонського чаю. «Такі проєкти, які показують любов і повагу до традицій обох держав, у форматі діалогу культур, сподіваємося, стануть трендом та з’являться в інших країнах світу», — додав він.
Як повідомляв «Міст», єврейський рок-гурт Golem зіграв «Червону руту» на Таймс-сквер у Нью-Йорку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply