Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У Саудівській Аравії видали українські новели

Автор:

|

Липень 10, 2021

|

Рубрика:

У Саудівській Аравії видали українські новели
Українські новели

Літературний клуб Ер-Ріяда за сприяння Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія видав арабською мовою ряд українських новел збіркою «Антологія української новелістики (кінця ХІХ-го — початку ХХ ст.)».
В антології представлені такі відомі малі твори класичної української літератури як «Малий Мирон» і «Грицева шкільна наука» Івана Франка, «Маленький грішник» та Intermezzo Михайла Коцюбинського, «Новина» та «Камінний хрест» Василя Стефаника, «Мати» й «Я (Романтика)» Миколи Хвильового, «Метелик» Лесі Українки.
«Реалізація такого проєкту, одного з перших у рамках українсько-саудівської співпраці в культурній сфері, дозволяє арабському читачеві розширити власну ерудованість щодо України крізь призму популярного жанру короткого оповідання», — йдеться в повідомленні.
В збірці окремим текстом представлена стаття Миколи Бондаря, завідувача відділу класичної української літератури Інституту літератури імені Т. Шевченка Національної академії наук України з розгорнутим описом різних знакових етапів і постатей в історії вітчизняної літератури та відповідним ілюстративним рядом, а також вступні звернення Вадима Вахрушева, посла України в Саудівській Аравії; Саліха Аль-Махмуда, голови Літературного клубу м. Ер-Ріяд, та колективу перекладачів.
У посольстві зазначили, що автором ідеї проєкту, упорядником збірки та перекладачем її більшої змістової частини виступив Володимир Мартинюк, другий секретар Посольства України в Саудівській Аравії. До роботи над перекладами були також активно залучені Олена Хоміцька, Сергій Рибалкін, Юрій Савків та Оксана Прохорович. Водночас, літературне редагування книги виконали знані в саудівському літературно-академічному середовищі Абдулрахман Аль-Джасір, Мухаммад Аль-Худайр, Ібрагім Ад-Дугайрі й Акіль Аль-Фагіді.
Як повідомляв «Міст», вручили премію для перекладачів із української мови.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply