Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

У Празі презентували чеське видання «Міста»

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

У Празі презентували чеське видання «Міста»
На презентації в столиці Чехії

Роман «Місто» українського письменника та перекладача Валер’яна Підмогильного чеською мовою репрезентували у Празі. Книгу чеським читачам представили перекладач Мирослав Томек, викладачка української мови та літератури Карлового університету і редакторка тексту Тереза Хланьова та чеська поетка українського походження Марія Ілляшенко». Чеський переклад книги фінансово підтримало Міністерство закордонних справ України.
Роман «Місто» вийшов у чеському перекладі у вересні 2019 року. В лютому виповнилося 119 літ від дня народження Валер’яна Підмогильного (1901-1937), українського письменника та перекладача, однієї з провідних постатей літературного життя України 1920-1930-х рр. У грудні 1934-го письменника заарештували та заслали на російську каторгу, де він загинув.
Підмогильний є автором оповідань, двох романів («Місто» і «Невеличка драма»). Його вважають одним із найвизначніших українських перекладачів французької літератури. За своєю стилістичною точністю та мовною віртуозністю його переклади Анатоля Франса, Оноре Бальзака, Ґі де Мопассана, Стендаля, Гельвеція, Вольтера, Дені Дідро, Альфонса Доде, Проспера Меріме, Гюстава Флобера, Віктора Гюґо, Жоржа Дюамеля досі вважають неперевершеними й охоче перевидають.
«Місто» — роман Валер’яна Підмогильного, опублікований 1928 року. Твір написаний у модерністській стилістиці з використанням деяких моделей французького роману XIX ст. У романі «Місто», на відміну від традиційної селянської та соціальної тематики, акцент перенесений на урбаністичну проблематику, порушені філософські питання буття, проаналізована психіка героїв, а конфлікт розгортається між людьми з різними світоглядами. «Місто» вважається першим урбаністичним романом в українській літературі, з новими героями, проблематикою та манерою оповіді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply