Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

У Празі померла українська скульпторка

Автор:

|

Липень 09, 2020

|

Рубрика:

У Празі померла українська скульпторка
Останній ювілей Марії Леонтович-Лошак

У чеській столиці на 94-му році життя померла Марія Леонтович-Лошак, відома скульпторка, майстриня декоративного мистецтва, небога українського композитора Миколи Леонтовича, автора всесвітньо відомого «Щедрика».
Марія Леонтович-Лошак упродовж років була активним членом української громади. У період комуністичного режиму пережила репресії, що стосувалися її родини, зокрема, батька Івана Леонтовича (1893-1970), тлумача, стенографіста Центральної Ради (1918), але рідної мови і звичаїв не зрадила. До останніх днів любила наспівувати мелодії українських пісень.
1952-го закінчила Українську студію пластичного мистецтва в Празі, була ученицею відомого скульптора Костя Стаховського, від котрого перейняла захоплення анімалістичною пластикою. Навчання продовжила в празькій Академії мистецтв, яку закінчила 1953 року. Була членом об’єднання чеських образотворчих митців «Манес» і празького об’єднання жінок-художниць «Феміна». Співала в празькому українському хорі святого Володимира. Твори Марії Леонтович-Лошак експонували на багатьох виставках, одна з останніх за присутності авторки відкрилась у музеї міста Розтоки біля Праги 2018-го.
Раніше «Міст» розповідав про скульптора Михайла Бринського.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply