Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

У Нью-Йорку запрошують усіх, хто любить читати

Автор:

|

Травень 20, 2020

|

Рубрика:

У Нью-Йорку запрошують усіх, хто любить читати

Заснований у Нью-Йорку Український книжковий клуб пропонує знайомство з найкращими взірцями сучасної літератури, зустрічі з відомими українськими письменниками тощо. «У нас не було такого книжкового клубу. Щоразу, коли їдеш в Україну, привозиш зі собою валізу книжок, і потім нема з ким поговорити, бо ніхто решти не читав. Ми подивилися на свої полички і вирішили, що нам треба зробити український книжковий клуб», — розповіла Марія Генкін, співзасновниця українського книжкового клубу у «Великому яблуці».
Клуб об’єднує не лише українців, а й американців українського походження. Його двері відчинені для всіх, хто любить читати. Марія Генкін називає засідання клубу соціальною терапією. Каже, що спершу людей було не так багато, але з часом коло відвідувачів розширилося. Зараз на традиційні засідання, які відбуваються приблизно раз на півтора-два місяці, стабільно приходить щонайменше десятеро людей.
Книги для читання члени клубу обирають шляхом голосування. За словами п. Генкін, часто орієнтиром для них стають книжкові премії та нагороди в Україні. Але найскладніше для клубу — знайти друковані примірники. Аби зібрати достатню кількість книжок, доводиться замовляти їх в Україні, а потім привозити до США.
Крім обговорення книжок, члени клубу зустрічаються з українськими письменниками, котрі приїжджають до Нью-Йорка. Літературні вечорі вже проводили з Андрієм Курковим, Сергієм Жаданом і Вікторією Амеліною. Марія Генкін сподівається, що наступною буде зустріч із Оксаною Забужко. Саме тому на останніх засіданнях клубу вони читали роман письменниці «Музей покинутих секретів».
Співзасновниця українського книжкового клубу мріє, аби українські книжкові клуби виникали по всій Америці. Потенціал для цього є. Марія переконана, що клуби допоможуть українцям за океаном більше читати рідної сучасної літератури. «Книжки — це така база, на якій суспільство може об’єднатися, і тоді у нас буде спільнота читачів», — упевнена вона.
Одноклубниці готові ділитися досвідом з іншими. Марія Генкін вважає, що сотня українських книжкових клубів у США — реальне число. Адже для того, аби започаткувати клуб, достатньо двох-трьох ініціативних засновників, котрі будуть повідомляти про засідання й їхній перебіг у соціальних мережах.
Читати й обговорювати книжки книголюбам в Нью-Йорку не завадить навіть коронавірус та карантин. Наступне засідання українського книжкового клубу відбудеться за розкладом, але вже у форматі онлайн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply