Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

У Нью-Йорку віддали шану Пантелеймону Кулішу

Автор:

|

Листопад 28, 2019

|

Рубрика:

У Нью-Йорку віддали шану Пантелеймону Кулішу

В Українському інституті Америки в Нью-Йорку відбулася публічна наукова конференція «200-та річниця Пантелеймона Куліша (1819-2019)», яку організували Наукове товариство ім. Шевченка (НТШ), Українська академія мистецтв і наук США та Український науковий інститут Гарвардського університету.
«Пантелеймон Куліш був першим українським модерним інтелектуалом, тому вивченню його спадщини приділяється така увага. Він порушував євроцентричні питання, думав про Європу, дав початок інтелектуальній модерній історії», — зазначив літературознавець Джордж Грабович.
Галина Гринь, президентка НТШ, охарактеризувала Куліша як «одного зі засновників української ідентичності». «Він сприяв Шевченкові, переклав Біблію на українську, створив українську абетку, так звану кулішівку. Для української нації він — ключова людина, хоча його досі недостатньо знають і вивчають», — констатувала вона і нагадала, що за сприяння українських інститутів Америки в Україні виходить друком 30-томне зібрання творів Пантелеймона Куліша: вже надрукували шість томів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply