Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

У Львові встановили пам’ятник Моцарту

Автор:

|

Вересень 09, 2021

|

Рубрика:

У Львові встановили пам’ятник Моцарту
Пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту

На пл. Маланюка у Львові встановили пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту. Подія була приурочена до 230-річчя від народження композитора. Урочисте відкриття відбулося в межах фестивалю класичної музики LvivMozArt.
Франц Ксавер Моцарт — видатний композитор, дириґент, педагог, культурний діяч і просвітник, молодший син відомого композитора Вольфґанґа Амадея Моцарта. Майже 30 років свого життя він присвятив культурному розвитку Львова та Галичини. Саме у Львові Франц Ксавер заснував перше Музичне товариство ім. св. Цецилії та влаштовував із ним численні концерти, внаслідок чого про культурне життя тодішнього Львова з міжнародної преси дізнавалася вся Європа. Саме у Львівському храмі Соборі св. Юра він уперше організував виконання «Реквієму» свого геніального батька, на 15 літ випередивши відповідну усталену європейську традицію вшанування композитора.
Цей пам’ятник — подарунок Львову від австрійського митця Себастьяна Швайкерта. Організатори стверджують, що пам’ятник Францу Ксаверу у Львові став першим у світі.
Через доволі незвичне рішення думки спільноти Львова розділились на тих, хто підтримав проєкт, та тих, хто категорично його відкидає. Довкола теми встановлення пам’ятника та місця його розташування у соціальних мережах розпочалися обговорення та дискусії, які не вщухають і досі. Ба більше, Наталія Криничана, популярна композиторка та співачка, зареєстрували петицію про демонтаж пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту на пл. Євгена Маланюка. Вона вимагає демонтувати скульптуру, яка викликала неоднозначну реакцію містян і «спотворює історичний та мистецький простір Львова». Однак петиція не набрала необхідної для розгляду кількості голосів.
Як повідомляв «Міст», Франц Ксавер Моцарт заснував першу музичну спілку Львова.

Зореслава Губар, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply