Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

У Львові відбувся ЛюдкевичFest

Автор:

|

Листопад 09, 2020

|

Рубрика:

У Львові відбувся ЛюдкевичFest

У Львові провели фестиваль класичної музики ЛюдкевичFest, присвячений видатному композиторові Станіславу Людкевичу. Концерти української класики відбувалися у Львівському залі органної та камерної музики впродовж тижня.
Вже третій ЛюдкевичFest — подію, що повністю присвячена українській класичній музиці — відкрили музиканти струнного квартету «Фенікс». На сцені органної зали в їхньому виконанні лунали твори Мирослава Скорика. Крім цього композитора, слухачі почули також твори Бориса Лятошинського й Олександра Козаренка.
«Вона складна передусім технічно, в плані виконання для інструменталістів. Квартет Лятошинського дуже імпресіоністичний у своїх настроях, дуже подібний на французьку музику початку ХХ ст. і водночас він український, з українською мелодикою», — поділився думками Петро Тітяєв, скрипаль квартету «Фенікс».
Організатори надихалися творчістю Станіслава Людкевича, бо той творив чимало, адже прожив сотню літ. Та фестиваль відкриває й інших композиторів, які об’єднані концептуально. Любителі класики «навідали» п’ять концертів офлайн. Але їх можна було слухати й онлайн. Родзинка фестивалю — стріми з архівних записів.
«Впродовж багатьох років ми записували різні твори в різних локаціях, жанри та деякі з них ще ніколи не були опубліковані. Один із найцікавіших творів, опублікованих тепер, — чудернацька п’єса для скрипки фортепіано Станіслава Людкевича «Чабарашка», яку виконали Олександр Козаренко та Лідія Шутко. Ми зробили таку ретроспективу», — розповів Тарас Демко, директор фестивалю ЛюдкевичFest.
За роки фестивалю Людкевича встигли показати не лише класику канонічної музики, але й самого талановитого митця. Адже багато львів’ян не знали його раніше. «Якщо літературу, імена української літератури вивчають у школі, то композиторів мало хто знає. Колись ми робили опитування, хто такий Людкевич — просто на вулицю виходили. 2017-го це опитування засвідчило, що 70 % людей поняття не мали, хто такий Людкевич. Зараз, судячи з реакцій у соціальних мережах, з нашого Youtube, реклами про українську музику і, зокрема, ЛюдкевичFest, про нього знає набагато більше людей», — зазначив Іван Остапович, директор органної зали. Там також можна переглянути виставку знакових артефактів, що були зображені на обкладинках альбомів.

Ірина Панчишин, Zaxid.net

Як повідомляв «Міст», один із найстаріших і наймасштабніших українських фестивалів класичної музики «Віртуози» цього року відбувся онлайн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply