Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 26, 2021

У Львові презентували унікальне видання про Климентія Шептицького

Автор:

|

Серпень 24, 2017

|

Рубрика:

У Львові презентували унікальне видання про Климентія Шептицького

Серед книг, які варті значно більше, ніж кілька рядків у газетній хроніці, альбом «Блаженний архімандрит Климентій (Казимир граф Шептицький). Листи до рідного брата Станіслава графа Шептицького і родини». Ошатне видання в дизайнерському оформленні художниці Лесі Квик, яке презентували у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці.
Такі видання треба читати усім, щоб зрозуміти епоху і вартість у ній окремої людини. Бо пересічний українець не так багато знає про Климентія Шептицького, бо дотепер про нього не було жодної окремої книги чи монографії. А йдеться про чоловіка, котрий свого часу був шалено успішною, знаною світською людиною зі серйозною кар’єрою, був бажаним гостем у всіх європейських салонах і домах, рідного брата Митрополита Андрея, котрий у 43 роки несподівано для загалу змінив усі приваби світського життя на монаше служіння, щоб допомогти братові, котрий у той період не мав особливої підтримки серед української інтелігенції.
До видання увійшли листи, які блаженний священномученик Климентій писав до своєї родини з 1881-го по 1945 рік, і які дають чимало інформації, як про стосунки в родині Шептицьких, життя в Галичині та Греко-католицьку церкву, так і про особу самого автора, якому все своє монаше життя судилося перебувати в тіні іншого свого брата митрополита Андрея.
Листи не так давно у монастирі святого Теодора Студита «Студіон» поблизу Рима віднайшов отець-настоятель Свято-Іванівської лаври Юстин Бойко. Хоч написані вони були польською, йдеться про людину, котра свідомо стала українським патріотом. Цікаво, що обидва брати Климентій (Казимир) і Станіслав, котрі перебували на різних суспільно-політичних полюсах (зокрема, Станіслав був генералом Війська Польського, нагороджений найвищими військовими відзнаками ІІ Речі Посполитої) зуміли зберегти дуже людяні й теплі стосунки й є зараз добрим прикладом, як можна будувати взаємини між сучасними державами.

Ярина Коваль, «Львівська газета»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply