Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

У Луцьку показали «підпільну» літературу

Автор:

|

Грудень 21, 2017

|

Рубрика:

У Луцьку показали «підпільну» літературу

У Луцьку відбулася презентація книг видавництва «Zалізний Тато»: «Муссоліні очами українців» та «Теж Beshket» — першої української книги, написаної латинкою. Презентацію організував Максим Новицький, керівник Волинської громадської організації «Сокіл Волині», за підтримки депутатів Луцької міської ради від фракції «Свобода» Богдана Богоноса та Богдана Вавринюка.
Про ідею та зміст книг розповіли видавці Олексій Бешуля та Дмитро Савченко. Дмитро Савченко відзначив, що «Муссоліні очами українців» — це спроба показати епоху правління Беніто Муссоліні в Італії через українські окуляри. Він розповів про твори двох українських сучасників Михайла Островерхи та Святослава Боярича, котрі побували в Італії у 1930-ті рр. і поділилися власними спостереженнями про правління диктатора.
«Книжки, написані цими авторами побачили світ 1934-го та 1938 року у столиці Галичини. Щоправда, їм не судилося бути у вільному доступі довго, адже радянська окупація Львова 1939-го розпочалася з розстрілів політично неблагонадійних в’язнів і спалення ідеологічно ворожої літератури. З того часу представлений пласт української політичної думки було втрачено. Але збірка «Муссоліні очами українців» є сміливою спробою його реконструкції та відтворення не типового ракурсу сприйняття історичної постаті Беніто Муссоліні», — зазначив п. Савченко.
Своєю чергою, основна ідея книги «Теж Beshket» — обґрунтувати необхідність переходу української мови на латиницю як спосіб назавжди дистанціюватися від «руського міра». За задумом видавців, в історії сучасної української літератури «Теж Beshket» покликаний продовжити ініціативу запровадження української латинки та спричинити революцію у писемності.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply