Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

У Києві відкрили меморіальну дошку Миколі Лукашу

Автор:

|

Лютий 19, 2020

|

Рубрика:

У Києві відкрили меморіальну дошку Миколі Лукашу
Меморіальна дошка Миколі Лукашу

У Києві відкрили меморіальну дошку видатному українському перекладачеві та лінгвісту Миколі Лукашу. Її відкрили на будівлі за адресою: вулиця Михайла Омеляновича-Павленка, 3, де у 1973-1988 рр. проживав мовознавець. Автором дошки став скульптор Іван Мельничук.
«Ми відкриваємо меморіальну табличку, яка буде нагадувати та спонукати до прочитання тих творів, до перекладу яких був причетний Микола Лукаш. А він знав понад 20 мов і, мабуть, таких перекладачів і у світі, і в Україні лише одиниці», — зазначив Анатолій Невмержицький, заступник голови Печерської районної державної адміністрації української столиці.
Миколу Лукаша вважають одним із найвидатніших та найвпливовіших українських перекладачів. Найпліднішими роками праці Лукаша було двадцятиліття з 1953-го по 1973 рік, коли він переклав «Фауста» Йоганна Ґете, «Мадам Боварі» Гюстава Флобера, лірику Фрідріха Шиллера, «Декамерон» Джованні Бокаччо та ще ряд класичних творів світової літератури.
Як писав «Міст», 1973 року Миколу Лукаша виключили зі Спілки письменників України (СПУ), а потім і перестали публікувати, чим позбавили засобів існування. У СПУ його поновили лише на хвилі перебудови 1988-го, майже напередодні смерті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply