Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

У ФРН нагородили співачку українського походження

Автор:

|

Серпень 26, 2020

|

Рубрика:

У ФРН нагородили співачку українського походження
Ганна Гриніва

Ганна Гриніва, лідерка етно-джазового бенду GANNA з Берліна, співачка та композиторка українського походження, отримала премію Jazz thing Next Generation від провідного німецького джазового журналу Jazz thing та лейблу Doule Moon Records.
У рамках конкурсу «Висхідних зірок джазової сцени Німеччини» німецький лейбл видав дебютний альбом гурту GANNA Dykyi Lys. Він містить дев’ять композицій авторства п. Гринівої. На них авторку надихнув український автентичний мелос, який вона збирала у своїх фольклорних експедиціях Україною. Над альбомом гурт GANNA працював упродовж двох років у Федеративній Республіці Німеччина (ФРН) і під час турів Європою.
«Часто в інтерв’ю мене питають, чому не співаю німецькою, адже люди в ФРН не розуміють українську. Але відчуваю, що коли співаю саме своєю мовою, то меседж досягає людей краще, ніж якби вони розуміли буквальне значення слів. А ще у моїй музиці для мене важливо бути вдома, а українська мова — це мій дім і моя родина. Тому, звісно, для мене дуже важливо, щоб наш альбом почули в Україні. Адже ми так довго над ним працювали, ретельно вишукуючи свій особливий саунд», — розповіла співачка про альбом Dykyi Lys.
Про дебютний альбом Ганни пишуть і німецькі журналісти. «Я вважаю, що GANNA — дуже важливе відкриття. Їх переконливий голос займає свою індивідуальну позицію між джазом і фолком. Разом музиканти GANNA по-справжньому захоплюють дух, і для мене вони неймовірно свіжі та пристрасні у своїй музиці, що просто світиться спокоєм, рухом, потоком та задоволенням», — охарактеризував реліз німецький журналіст Вольфганг Ґізе з видання Musik an sich.
Минулого тижня п. Гриніва прилетіла до України для презентації альбому Dykyi Lys і зйомок кліпу у рамках промоції релізу. Музичне відео зніматиме відомий український кінорежисер Олександр Фразе-Фразенко. За сприятливих карантинних умов, гурт GANNA у повному складі планує концерти в Україні на підтримку альбому у вересні.
Ганна Гриніва походить із маленького села біля Києва. Після переїзду до Берліна їй вдається знайти там свої «місця сили» й адаптуватися. «Як і диким лисам, яких вона щораз зустрічає на вулицях німецької столиці. Вони якось звикають до існування в мегаполісі, хоча залишаються і завжди будуть дикими тваринами», — пише про неї в рецензії на альбом Райнард Кехль.
Така ж дика та вільна за духом, утім здатна пристосовуватися та виживати, п. Гриніва стає 84-ю призеркою всесвітньо визнаної премії Jazz thing Next Generation, що видає дебютний альбом її гурту GANNA Dykyi Lys спільно з відомим німецьким лейблом Double Moon Records.
Співачка, композиторка, піаністка, лідерка власного бенду, Ганна зараз отримує ступінь бакалавра з імпровізаційного співу в Університеті музики Франца Ліста у Веймарі. Свою реалізацію вбачає у композиторстві, де поєднує різні образні світи — від джазової й української народної до класичної та експериментальної музики.
Полем для дослідження та експериментів для неї квінтет, названий її ім’ям — GANNA. До нього залучені тенор-саксофоніст Мусіна Ебобіссе, котрий рік тому також був номінантом Jazz thing Next Generation, піаніст Повел Відештранд, басист Том Беркманн і барабанщик Матіас Рупніґ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply