Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

У Філадельфії вшанували пам’ять Олександра Олеся

Автор:

|

Квітень 03, 2019

|

Рубрика:

У Філадельфії вшанували пам’ять Олександра Олеся
Члени журі та учасники конкурсу

75-ті роковини відходу у вічність Олександра Олеся (1878-1944) відзначили у Філадельфії конкурсом декламації «О, слово рідне! Орле скутий!». 30 березня ц. р., за ініціативи Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого, за підтримки релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А) та в співпраці з Нашою українською рідною школою (НУРШ) пам’ять про одного з визначних українських письменників вшанували учні 8-12 класів, які з допомогою учителів і батьків підготували до цієї події дев’ять віршів із різних періодів творчості поета.
Восьмий поетичний конкурс відбувся в приміщенні академії св. Василія Великого у Дженкінтавні (штат Пенсільванія). До складу журі увійшли: Ольга Костів, директор НУРШ; Любов Смеречанська, учителька літератури; Оксана Кобулей, член дирекції ТСС А. Журі оцінювало дев’ятьох конкурсантів за такими критеріями: плавність декламації; чіткість вимови; інтонація; артистичність виконання; драматизм декламації; постава.
У висліді конкурсу журі визначило переможців, якими стали: перше місце — учениця 12-го класу Анастасія Блощинська за вірш «Лебідь»; друге місце — учениця 12-го класу Юстина Білецька за вірш «Італійська ніч підкралася» та учень дев’ятого класу Вадим Довганюк за вірш «Ти не прийшла». Лауреатами стали: Світлана Горошко (12 кл.) та Іванна Панчак (12 кл.). Усіх учасників нагородили дипломами та призами релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США, а головний спонсор — Центр студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого — надав цінні нагороди лауреатам і переможцям.
До молоді звернулася Ірина Іванкович, голова ТСС А. Вона провела паралелі між патріархом Йосифом Сліпим та Олександром Олесем, котрі були змушені жити далеко від рідної землі, але ніколи не зреклися віри у Бога, своїх переконань, ідеалів і не відцуралися України. «Нехай ці дві світлі постаті — патріарх Йосиф Сліпий та Олександр Олесь — будуть для вас, молодих і таких талановитих українців, гідним прикладом до наслідування», — зазначила п. Іванкович.
Вітаючи конкурсантів, Ольга Костів, директор школи, висловила вдячність організаторам і спонсорам конкурсу, які уже шостий рік поспіль співпрацюють із НУРШ в царині просвіти молодих українців діаспори, а учителька літератури Любов Смеречанська подякувала учням за високий рівень підготовки до конкурсу.
Прес-служба Товариства «Свята Софія» США

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply