Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

У Філадельфії відбувся Український фестиваль

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

У Філадельфії відбувся Український фестиваль

Із першим подихом осені у Філадельфії відбувся Український фестиваль, яскравий і багатий на розваги, як і вся ця пора року. Усі, хто потрапив на територію сімейного дозвілля 6 жовтня, знайшли свій формат відпочинку. Адже організатор — Український освітній культурний центр (УОКЦ), потурбувався про широкий вибір забав для дорослих і малих, показових виступів і фолк-виставок, приємних несподіванок і подарунків, смачних домашніх наїдків та оригінальних сувенірів. Розважальна програма фесту включала запальний танцювальний блок у виконанні ансамблю «Волошки» й однойменної школи українського танцю, а також виступи від СУМ, Metropolitan Ballet Academy, Fralinger String Band і солістів Вікторії Фіцик та Юлії Ступень. Наймолодших також потішив широкий вибір активностей, зокрема ігри, атракціони, «фейс-арт», малювальний острівець і приємна зустріч із непересічним гостем — оповідачем казок Любою Чорнодольською (м. Балтимор), яка репрезентувала сім чарівних діорам. Увесь фестивальний день минув у гарному настрої, якого живим виконанням музичних композицій і пісень додавав гурт «Черемош».

На головній сцені відбувався святковий концерт, під час якого було представлено вишивано-квітучу Україну через танець, пісні та музику. Танцювальні колективи потішили публіку народними танцями, серед яких: «Гуцульська вечірка», «Ой, лопнув обруч», «Закарпатський танок», «Ти ж мене підманула», «Весняний танець», «Кумочки», «Варварка», «Гопак» і ін.
Відмінністю та свіжістю вирізнявся виступ гостей — Metropolitan Ballet Academy, які в класично-балетній манері подали твір «Пітер Пен». Своїм колоритом і неповторністю вразили й Fralinger String Band (музичний директор і аранжувальник Іван Вернега), які виконали попурі на мотиви українських мелодій. Сповнений енергії та веселощів гурт, відомий у всьому світі своїм унікальним музичним стилем, цікавим поєднанням інструментів і звучанням відповідно, а також довголітньою традицією участі в The Philadelphia Mummers Day Parade у рамках New Year’s Day Parade. Костюмовані артисти створюють видовищні дійства в час новорічних святкувань у давньому жанрі лицедійства, виходячи за межі звичного життя й уяви. Тож неординарні Fralinger String Band, безперечно, закарбувались у пам’яті глядачів цього дня й своїм виступом, і яскравими та незвичними костюмами. Додатковою приємною новинкою фесту була міні-сцена, із якої звучав наш народний інструмент — бандура. Зацікавлені слухачі, насолоджуючись виступами Анатолія Мурги, використовували можливість наживо поспілкуватись із бандуристом, пізнаючи глибше особливості музичної справи.
Захоплюючу подорож народними казками подарувала майстриня Люба Чорнодольська, репрезентуючи свої роботи — діорами, що належать до напрямку масового видовищного мистецтва, у якому враження присутності глядача в просторі досягається синтезом засобів, зокрема декорацій, світла й звуку (музичного та дикторського супроводу). Їхніми основними сюжетами стали сценки з народних казок, а персонажами — ляльки та звірята в українському одязі. Ініціатором проекту стала Люба Чорнодольська, яка виношує ідеї та концепцію загалом, підбирає персонажі, над створенням вишиваних українських строїв працює Лідія Дихдала, а за складання повного макету з усіма конструктивними деталями та малюнками відповідає Андрій Чорнодольський. Така цікава подача улюблених казок захопила малечу, зосередила увагу на рухомих деталях, які розігрівали цікавість і бажання ще й ще спостерігати та обережно перевіряти на дотик кожен елемент, а дорослих — із легкістю перенесла в дитинство та викликала теплі спогади й щиру радість. Відомі персонажі та сюжети «Колоска», «Ріпки», «Кози-Дерези», «Рукавички» тощо й дотепер є актуальними: виховують, повчають малечу та розмовляють зрозумілою їй мовою. «Концепція проекту полягає в естетичній передачі народної казки чи сценки-візитки у вигляді довершеної цілісної картини з традиційними, найбільш упізнаваними елементами української культури, серед яких – вишивані строї, соняшники, лелеки чи квіти», — коментує п. Чорнодольський, учасник творчої команди.
У підсумку варто зазначити, що розважальна імпреза під відкритим небом зібрала чималу кількість відвідувачів і гостей, а запропоноване розмаїття заходів подарувало нагоду змістовно, весело й активно провести ці незабутні вихідні кожній українській сім’ї.

Наталія Комар

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply