Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Твори українських письменників видали англійською

Автор:

|

Лютий 01, 2018

|

Рубрика:

Твори українських письменників видали англійською

У США видали англомовну антологію сучасної української літератури «Біла крейда днів». До неї увійшли вірші, есе й оповідання 15-х авторів. Антологію впорядкував Марко Андрейчик, котрий викладає українську літературу в Колумбійському університеті. «Впродовж десяти років запрошували українських письменників виступати в Нью-Йорку та Вашинґтоні. Проводили зустрічі та дискусії, під час яких письменники читали студентам свої твори. Щоб публіка розуміла, їх перекладали англійською. За час існування проекту накопичилося багато текстів. Вирішили їх опублікувати», — розповідає науковець.
«Крім письменників, до США приїжджав виступати і музикант Тарас Чубай. Співав пісні на вірші свого батька Грицька Чубая й Олега Лишеги. Їх також вирішили додати до збірки. Є й серед авторів Юрій Андрухович, котрий написав есе до річниці Чорнобиля. Це те, що в американців відразу асоціюється з Україною. Надрукували також уривок з роману Андрія Куркова «Львівська гастроль Джиммі Гендрикса». У творі рука американського гітариста похована у Львові. У поетеси Любові Якимчук взяли вірші про Донбас. Отримали відгуки від американських літературознавців. Кажуть, що українська література різноманітна, але ще не знана для світу», — додав п. Андрейчик.
Кошти для видання збірки отримали завдяки підтримці американського державного ґранту. Назвою антології «Біла крейда днів» став рядок із вірша Івана Малковича «Вечірня (гусяча) буколіка». Крім цього, у книзі представлені твори Мар’яни Савки, Віктора Неборака, Андрія Бондара, Сергія Жадана, Тараса Прохаська, Василя Ґабора, Юрія Винничука, Олександра Бойченка, Софії Андрухович. «Українська — одна з найбільш живих і рухливих літератур у світі. Водночас вона є однієї з найменш відомих англомовному читачу. Антологія показує як радянський, так і пострадянський період. Автори — з різних реґіонів. Це добре показує культурне розмаїття України», — сказав про збірку американський поет і критик Ллойд Шварц.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply