Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Танцювальний табір в оселі ОДВУ імені О. Ольжича

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Танцювальний табір в оселі ОДВУ імені О. Ольжича

У таборі

Із 30 червня по 4 липня ц. р. в оселі ОДВУ імені О. Ольжича в Лігайтоні (штат Пенсильванія) відбувся 25-й танцювальний табір під патронатом Фундації українсько-американської спадщини під керівництвом Павлини Голов’як.
Ініціатором і організатором першого табору 1990 року була Галина Козак, хореограф і вчитель українських танців. Від початку першого табору число учасників зросло від 20 до 100 дітей. Тут таборовики вивчають українські народні танці, народну культуру, історію, спів і змагаються в різноманітних спортивних іграх.
Родичі, котрі привозять дітей у табір, не сидять пусто, але насолоджуються чудовою природою, користають із басейну, вчаться робити ґердани за допомогою Христини Прокопович, куратора Студійного осередку української культури при Манор-коледжі, і допомагають ліпити вареники.
Цьогоріч, як і щороку, табір завершився виступом, що відбувся 5 липня. Цього року було відзначено 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка танцем, де соліст Роман Микита взірцево відіграв роль Кобзаря. В програмі виступали всі учасники табору – від найменших до найстарших. Публiка з ентузіазмом плескала в долоні, коли діти танцювали, й уважно слухала дитячий спів під проводом Марини Кучар.
Дуже зворушливим був танець-балет, присвячений героям Майдану. Хореографія Андрія Добрянського прекрасно представила боротьбy на Майдані та перемогу українського духу. Тяжко було повірити, що за п’ять коротких днів встигли уложити хореографію, дібрати музику, вивчити балет, зібрати строї та зробити декорації. Публіка сердечно вітала героїв Майдану — Ґенадія, Павла, Романа й Олександра — гарячими оплесками та кличем: «Слава Україні! Героям Слава!» Виступ завершився традиційним «Гопаком», а опісля відбулася забава.
Треба висловити подяку керівникам табору Павлині Голов’як, Михайлові та Сандрі Дуди – це третє покоління українців, котрі продовжують наші українські традиції та спадщину. Табір одержав грант від Pa Council on the Arts. Табори 2015-го відбудуться від 29- червня до 4 липня. Приймаються діти від чотирьох років.
Прес-служба ОДВУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply