Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Таланти дані людям для того, щоб їх розвивати

Автор:

|

Жовтень 03, 2018

|

Рубрика:

Таланти дані людям для того, щоб їх розвивати

До такого твердження легко дійти, якщо приглянутись до літературного шляху талановитого молодого закарпатського поета та письменника Андрія Любки, котрий нещодавно репрезентував свою творчість у Торонто. Літературно-артистичне товариство (ЛАТКА) організувало в ресторані «Золотий лев» творчий вечір із ним. Презентація з можливістю для учасників придбати хоч одну з чотирьох книжок, була приємним здивуванням, що й спричинилося до того, що присутні розкупили кілька десятків примірників, чого не сподівалися ні автор, ні організатори.
До Торонто часто приїжджають співаки, письменники, але переважно з Києва та Львова, а цього разу — зі Закарпаття, яке зараз стало «проблемним» через угорців, котрі вважають, що мають право диктувати українцям, якою мовою вчити дітей в українських школах, повторюючи кремлівські методи.
Тому й не дивно, що літературне Торонто втішалося, що саме зі «Срібної землі» приїхав на відвідини один із наймолодших літературних талантів України. Учасник Майданів здобував освіту вже без змушування вивчати мову картавого «вождя світового пролетаріату» Леніна. Він здобув освіту без примусу вивчення «Історії КПРС», писати «соціалістичним реалізмом», а отримав можливість студіювати на стипендії європейських країн — три роки у Польщі, по року у Латвії й Австрії, що розшило не лише його знання інших мов, але й дозволило ознайомитися з іншим світом, іншим підходом до життя, іншими культурами. Зі світом, де вчать любові до своєї мови, історії та нації.
Андрія полонили балканські мови, які він не тільки вивчив, але перекладає з них на українську мову. Це і є підтвердженням не лише таланту, але й неабиякого прагнення до праці, відкриття нового, наближення до своїх читачів. Тож не дивно, що вже в молодому віці йому вдалося здобути літературні премії: «Дебют-2007» і «Київські лаври-2011».
Талановитий і активний закарпатський письменник є й надзвичайним патріотом України. І не тільки тому, що повернувся зі закордоння до України, щоб збагачувати її своїм талантом, а ще й тому, що їздить на літературні зустрічі до фронтової зони (через проблеми зі здоров’ям не зміг стати солдатом), «воює»своєю творчістю не лише з російською брехливою пропаґандою, а й зі закарпатським політичним русинством, яке є залишками москвофільства, п’ятої колони, й яким керують із Кремля та московської Церкви.
Канадська поетеса Анна Кісіль на закінчення інтелектуального вечора подякувала п. Любці не тільки за чудовий творчий вечір, але й за те, що його талант посилює наші надії на те, що Україна переможе не лише на літературному фронті, у боротьбі з різними політичними та національними невігласами, а й у війні з Росією на сході України.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply