Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Стипендіати Товариства української мови

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

Стипендіати Товариства української мови
Андрій Медведєв, Віра Лебідь і Павло Регрут

Андрій Медведєв, Віра Лебідь і Павло Регрут

У цей бурхливий час, коли народ України бореться за своє право жити у вільній, демократичній державі у співтоваристві Європи, Товариство української мови в США (ТУМ) дуже пишається своїми стипендіатами. Старші з них відважно стали на барикади за свої й свого народу права, а молодші – пильно навчаються на факультетах філології, літератури, історії, політології та на юридичному відділі, щоб у майбутньому працювати на збереження демократичних ідеалів в Україні.

Хочемо коротко представити наших стипендіатів: усі вони народилися в незалежній Україні, і їхній світогляд віддзеркалює це. Вони навчаються в різних державних університетах України — від Чернівецького національного, Київського національного, «Острозької академії», Рівненського державного гуманітарного до Донецького національного університету.
Ось вони:
Богдан Бейсюк. Народився 1993-го в селі Пістині Івано-Франківської області. Студент Чернівецького національного університету імені Федьковича. Його спеціалізація — історія України. Він — автор 12 наукових праць, заступник голови «Студентського наукового історичного товариства». Цікавиться політикою, бере участь у конференціях, пов’язаних із міжнародними відносинами; відносинами Україна-ЄС; його цікавить реґіональне лідерство, національні ідеї, історія політичних ідеологій і рухів.
Павло Регрут. Народився 1992-го в місті Дубні Рівненської області. Студент Рівненського державного гуманітарного університету, мріє бути викладачем української літератури. За успіхи в навчанні отримав багато нагород. Активний у громаді й університетському житті. Пише вірші та нариси. Грає на гітарі, у більярд, бовлінґ; їздить на ковзанах, роверист, мандрує Україною. За останній революційний час був у Києві тричі, брав участь у охороні Майдану. Бачить дезінформацію населення країни як велику сучасну проблему.
Марія Кравець. Народилася 1994-го в селі Голубах Рівненської області. З 2011 року навчається в Національному університеті «Острозька академія», на правничому відділі. Бере активну участь у студентському самоврядуванні студентського братства «Рада правників»; організовує різні культурні й освітні заходи в університеті й Інституті права. Бере активну участь у засіданнях Legal English Speaking Club, організованих осередком міжнародної студентської організації European Student Association. Торік була призначена студентським адміністратором юридичної клініки Pro Bono.
Віра Лебідь. Народилася 1996-го в селі Кам’янському Запорізької області. Закінчила Запорізький січовий колегіум-інтернат (заклад для обдарованої молоді, де зберігаються українські традиції) зі золотою медаллю. Більшість колегіантів носить вишиванки, проводить козацькі кола. Тут існує орган учнівського самоврядування — козацька старшина. Віра стала студенткою Київського національного університету імені Шевченка на філологічному факультеті, її спеціалізація — українська та польська мови й літератури. Брала участь у конкурсі учнівської та студентської молоді «Мій рідний край». Її робота «Галина Павлів — берегиня народного мистецтва українців» стала перлиною цьогорічного конкурсу. Грає на сопілці та гітарі, вишиває, займається писанкарством. Брала участь у фестивалях в Україні та Польщі. Бере активну участь у громадських заходах.
Світлана Бойко. Народилася 1995-го в Донецьку. Навчається на другому курсі історичного факультету Донецького національного університету. Цікавиться історією, етнографією, філологією, вивчає англійську мову. Бере участь у різних конференціях. Особливо зацікавилася дослідженням культури рослинності в сучасному світі. Планує влітку збирати польові матеріали по всій Україні, щоби провести дослідження.
Андрій Медведєв. Народився 1997-го в Рівному. Цього року закінчує середню школу й планує здобувати вищу освіту в галузі права. Любить історію рідного краю та пише короткі оповідання на патріотичну тематику.
ТУМ намагається надавати через видавництво «Смолоскип» у Києві й «Острозьку академію» стипендії для здібних студентів із незаможних родин, котрі будуть студіювати україністику чи право.
Заохочуємо читачів підтримувати цю акцію ТУМ, аби забезпечити Україну майбутніми та гідними провідниками. Пожертви можна висилати до Ukranian Language Society, 425 Ridge Ave, Clarendon Hills, IL 69514

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply