Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Студентка з Миколаєва виграла премію Гончара

Автор:

|

Квітень 17, 2021

|

Рубрика:

Студентка з Миколаєва виграла премію Гончара
Олена Півненко

Олена Півненко перемогла у конкурсі на здобуття міжнародної німецько-української премії ім. Олеся Гончара 2021 року. Про це повідомив Петро Перебийніс, голова журі, лаареат Національної премії України ім. Тараса Шевченка та заслужений діяч мистецтв. «Журі присудило Олені Півненко Міжнародну німецько-українську премію Гончара за роман «Єлень. Пряжа долі». Символічно кажучи, наша лавреатка стала авторкою роману року», — зазначив він.
Переможниці конкурсу — 21 рік, вона студентка Миколаївського філіалу Київського національного університету культури та мистецтв, факультет дизайну, графіки та реклами. Дівчина народилася й і виросла у Миколаєві у сім’ї пожежника та медичної сестри. З дитинства захоплювалася мітологією. Писати почала у 14 літ. Має вже кілька романів, створених на основі скандинавських і слов’янських міфів.
Роман «Єлень. Пряжа долі» — це історія про богів і смертних, про магію та стародавні вірування. Події роману відбуваються у наш час. Головна героїня потрапила до іншого виміру, що застиг у магічному середньовіччі. Головна героїня, її родичі — українці. І показано їх не плакатно, а в художніх образах і картинах. Та й у лаконічних примітках відчутні українські реалії.
«Хочеться наголосити, що мова йде не лише про виняткові творчі досягнення, а й про чітку громадянську позицію талановитої романістки. Просто вражає справді континентальне бачення Олени Півненко. Ця молода українська письменниця зуміла віднайти, відкрити глобальний художній образ європейського світу, європейської спільноти. Образ, якого прагне вільна, сучасна, але досі закута в ланцюги жорстокої минулості наша рідна Україна», — запевнив голова журі.
Премію ім. Олеся Гончара присуджують щорічно до дня народження письменника за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України.
Раніше «Міст» опублікував великий матеріал до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply