Спогад про музей Лесі Українки

Пандемія коронавірусу не дозволяє вшанувати величаво й гідно 150-річчя з дня народження геніальної поетеси Лесі Українки. Громадський комітет південно-західної Флориди з осередком у Норт-Порті мріяв відзначити цю дату літературним вечором, але цього не сталося через заборону збиратися велелюдно в одному приміщенні.
Думки про геніальну Лесю Українку викликають на спогади про відвідини 2005-го музею Лесі Українки в Новоград-Волинському (Зв’ягелі), де народилася та виростала Леся. Щоб відвідати музей ми виїхали з Києва у товаристві Миколи Нестерчука, секретаря Центрального правління Всеукраїнського товариства ім. Шевченка «Просвіта», заслуженої співачки Тані Негрій і кінорежисера Дмитра Ломанчука. Пан Микола організував для нас ці незабутні відвідини. Заки їхати до музею, зустрілися в Житомирі з головою обласної «Просвіти» Святославом Васильчуком, котрий долучився до нашої подорожі.
Перед входом до музею нас привітали його керівники й екскурсовод п. Віра і подарували нам пам’ятки про Лесю Українку на вишиваному рушнику. Дуже цікаво було слухати п. Віру й оглядати дім родини Косачів, де народилася і провела своє дитинство майбутня поетеса. Ми також мали нагоду побачити криницю «цілющої» води біля хати та напитися з неї. А поляна і природа коло дому-музею нагадувала Лесину поезію. Ці надзвичайно цікаві відвідини хати-музею Лесі Українки в Зв’ягелі надовго залишилися в наші пам’яті.
Як повідомляв «Міст», на Волині руйнується садиба, де жила Леся Українка.
Віра Боднарук
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо