Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Спогад про музей Лесі Українки

Автор:

|

Лютий 22, 2021

|

Рубрика:

Спогад про музей Лесі Українки
Перед входом стоять: Микола Нестерчук, Святослав Васильчук, Віра Боднарук, Богдан Боднарук, п. Віра, Таня Негрій

Пандемія коронавірусу не дозволяє вшанувати величаво й гідно 150-річчя з дня народження геніальної поетеси Лесі Українки. Громадський комітет південно-західної Флориди з осередком у Норт-Порті мріяв відзначити цю дату літературним вечором, але цього не сталося через заборону збиратися велелюдно в одному приміщенні.
Думки про геніальну Лесю Українку викликають на спогади про відвідини 2005-го музею Лесі Українки в Новоград-Волинському (Зв’ягелі), де народилася та виростала Леся. Щоб відвідати музей ми виїхали з Києва у товаристві Миколи Нестерчука, секретаря Центрального правління Всеукраїнського товариства ім. Шевченка «Просвіта», заслуженої співачки Тані Негрій і кінорежисера Дмитра Ломанчука. Пан Микола організував для нас ці незабутні відвідини. Заки їхати до музею, зустрілися в Житомирі з головою обласної «Просвіти» Святославом Васильчуком, котрий долучився до нашої подорожі.
Перед входом до музею нас привітали його керівники й екскурсовод п. Віра і подарували нам пам’ятки про Лесю Українку на вишиваному рушнику. Дуже цікаво було слухати п. Віру й оглядати дім родини Косачів, де народилася і провела своє дитинство майбутня поетеса. Ми також мали нагоду побачити криницю «цілющої» води біля хати та напитися з неї. А поляна і природа коло дому-музею нагадувала Лесину поезію. Ці надзвичайно цікаві відвідини хати-музею Лесі Українки в Зв’ягелі надовго залишилися в наші пам’яті.
Як повідомляв «Міст», на Волині руйнується садиба, де жила Леся Українка.

Віра Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply