Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Зустріч владики із членами товариства «Свята Софія»

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Зустріч владики із членами товариства «Свята Софія»

У межах пастирського візиту до Філадельфії 12 листопада ц. р. Блаженнійший Святослав Шевчук провів робочу зустріч із членами товариства українців-католиків «Свята Софія» (ТСС) США, яка відбулась у приміщенні Дому ТСС у Елкінс-парку (штат Пенсильванія). Глава УГКЦ прибув у супроводі високопреосвященного Стефана Сороки, митрополита-архієпископа Філадельфійського; преосвященного Павла Хомницького, ЧСВВ, єпарха Стемфордського; всечеснішого монсеньйора Петра Васла, канцлера Філадельфійської архієпархії; о. Володимира Мальчина, віце-канцлера Патріаршої курії; о. Павла Макара, директора д/с покликань Філадельфійської архієпархії.

Хлібом-сіллю владику Святослава привітали Віра Німчук і Анастасія Блощинська. Відтак академік Леонід Рудницький, голова ТСС, запросив достойних гостей до спільної молитви в каплиці й представив Блаженнійшому Свято­славові членів товариства. Він також коротко розповів про історію заснування товариства «Свята Софія», яке 1974 року покликав до існування патріарх Йосиф Сліпий, про головні завдання й місію ТСС на теренах Америки.

Кульмінаційним моментом перебування владики Святослава в ТСС було посвячення новоствореного Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого, де завдяки зусиллям д-ра Олександра Лужницького зібрано унікальні документи, світлини, книги, епістолярії цього великого сповідника Віри.

У своєму слові до Управи товариства глава УГКЦ, зокрема, зазначив: «Сподіваюся, що цей Центр спадщини Йосифа Сліпого буде справді дослідчим і цим спричиниться до завершення беатифікаційного процесу бл. п. патріарха Йосифа». Високопреосвященні владики склали свої підписи у книзі достойних відвідувачів Центру. Відтак члени ТСС відбули робочу зустріч із предстоятелем УГКЦ і владиками, під час якої було обговорено подальший розвиток спів­праці між товариством і Патріаршою курією в Киє­ві. Блаженнійший Свято­слав подякував присутнім за плідну та «приємну зустріч, за ділову розмову» й висловив сподівання «на розвиток наших стосунків, щоби ми могли разом продовжувати справу патріарха Йосифа». Захід завершено коротким прийняттям і виконанням «Многая літа» для глави Церкви та її пастирів.

Прес-служба ТСС, світлина Евгена Партики

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply