Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Зруйнований дах монастиря відновлять

Автор:

|

Листопад 14, 2020

|

Рубрика:

Зруйнований дах монастиря відновлять
Монастир в Олеську

Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького виділила 19,3 млн грн на відновлення колишнього монастиря капуцинів у м. Олесько. Перемогу на тендері здобуло приватне підприємство «Спецавтогідробуд». За 19,3 млн грн в будівлі повністю перекриють дах, відреставрують карнизи, зроблять вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій. Також встановлять пожежну сигналізацію, блискавкозахист і проведуть електрику. Роботи мають завершити до кінця цього року. Василь Мицько, речник галереї, пояснив, що стислість термінів зумовлена необхідністю освоїти гроші та наближенням зими.
«Тодішнє перекриття було тимчасовим, воно зиму вдало простояло. Вкладати додатково у ще одне тимчасове перекриття недоцільно. Ми не знаємо, яка ситуація буде з іншою частиною даху, тому краще робити все відразу, серйозно», — зауважив він.
Колишній монастир капуцинів був збудований у XVIII ст. біля підніжжя Олеського замку, він є пам’яткою архітектури національного значення. Львівська національна галерея мистецтв використовує ці приміщення як фондосховище, в основному для скульптур.
На початку січня ц. р. частина даху монастиря капуцинів обвалилася. Тоді будівлю накрили плівкою для захисту від снігу та води, а Львівська обласна державна адміністрація (ЛОДА) пообіцяла вже в березні почати реставрацію покрівлі, однак роботи так і не розпочали.
Через обвал даху між галереєю мистецтв і ЛОДА виник конфлікт. Чиновників звинуватили в тому, що вони вже більше десяти років не передають пам’ятку в управління Міністерства культури, відтак воно не може фінансувати реставраційні роботи. У липні ц. р. галерея мистецтв отримала на баланс ще кілька замків, зокрема, й монастир капуцинів. Процес передачі загальмували через реорганізацію структури в Міністерстві культури.

Софія Лазуркевич, Zaxid.net

Як повідомляв «Міст», Православна церква України планує збудувати монастир на вершині гори.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply