Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Зростає частка старших жінок із «синдромом Італії»

Автор:

|

Жовтень 02, 2019

|

Рубрика:

Зростає частка старших жінок із «синдромом Італії»
владика Діонісій

Під час Синоду єпископів УГКЦ, який нещодавно відбувся у Римі, владика Діонісій (Ляхович), делегат із повними правами апостольського екзарха для вірних УГКЦ в Італії, поділився думками про стан душпастирства і соціального служіння в цій країні. Зокрема, він торкнувся питання про долю старших українок, які повернулися додому зі заробітків і тепер потерпають від «синдрому Італії». «Спільноти в Італії виявили надзвичайну активність у соціальному служінні та передачі великої суми грошей і матеріальної допомоги в Україну на підтримку військових і жертв війни, а також на лікування дітей», — заявив єпископ.
За його словами, тепер існує велика соціальна проблема, яка стосується України й Італії. «Виникає соціальна проблема, яка зачіпає як Україну, так і не меншою мірою саму Італію, — доля старших жінок із «синдромом Італії». 20 років тому саме українські жінки були засновницями наших спільнот в Італії, як ті «тихі будівничі» нашої Церкви на італійському півострові. Всі гроші віддавали дітям, а самі залишалися ні з чим, — наголосив владика і додав: — Потрібно відкрити в Україні спеціальну клініку на базі якогось психіатричного закладу, на подобу вже створеного в Ясі (Румунія), де лікують понад 200 жінок-румунок на рік. Можливо, треба закликати, щоб українська держава долучилася до подібних проєктів, адже українські імміґранти вливали величезні суми в бюджет України. І нам в Італії треба закасати рукави, щоб Церква взяла на себе обов’язок, як матір, за своїх дітей тепер і в майбутньому».
Зараз в Італії служать 64 священники, котрі обслуговують 146 громад греко-католиків. Із них 50 мають стипендію інституту Sostentamento del clero. З монаших чинів це — василіани, котрі обслуговують вірних у храмі головного монастиря отців василіані спільноту в Рієті; півроку, до кінця червня 2019-го, громадою у Вітербо опікувалося Згромадження Воплоченого Слова; о. Михайло Волошин (згромадження редемптористів) тимчасово обслуговує три спільноти в околицях Неаполя; отці салезіани: служив один помічник при Флорентійській парафії, а інший обслуговує спільноту в м. Комо.
Від жіночих згромаджень: одна сестра служебниця (с. Євсевія) відповідальна за катехизацію та парафіяльні школи. Вона зорганізувала трирічний катехитичний курс, в якому взяли участь 26 катехитів.

Марко Маркович, Хроніка UA

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply