Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Знайшли справжню могилу цадика Леві-Іцхака бен Мейра

Автор:

|

Березень 07, 2021

|

Рубрика:

Знайшли справжню могилу цадика Леві-Іцхака бен Мейра
Леві-Іцхак бен Мейр

Неочікуване відкриття зробили на Житомирщині. З’ясувалося, що єврейська громада, яка з’їжджалася на могили праведника Леві-Іцхака бен Мейра і його трьох синів, молилася не на тому місці. До того ж роками. А справжні могили рабинів були поряд.
Під час карантину єврейська громада Бердичева взялася за ремонтні роботи в усипальні праведника Леві-Іцхака бен Мейра. Щоб відремонтувати підлогу, зняли шар плитки та бетону. Будівельники розчистили сміття і побачили чотири надгробки без жодних написів. Проте рабини переконані: це справжні могили єврейських праведників і фрагменти їхньої крипти. Це підтверджують й історичні документи. «Він наказав, що на шатрі на його могилі не має бути ніяких написів, тобто могила не підписана, плита має бути не підписана, про це свідчать документи», — зазначила Наталія Захарчук, наукова співробітниця музею історії Бердичева.
Після Другої світової війни ймовірне місце поховання Леві-Іцхака бен Мейра забетонували. Згодом там збудували приміщення сучасної гробниці. Рабини вважають знахідку справжніх могил символічною. Адже цього року минає 280 літ від дня народження цього єврейського лідера.
«Там оригінальні самі пам’ятники і підлога. Найімовірніше, їх обновляли за понад сто років свого існування. Але та значущість, яка зараз є для нас, найперше має релігійне значення», — розповів Аківа Нємой, помічник головного рабина Бердичева.
У роду бердичівського цадика Леві-Іцхака бен Мейра було 30 поколінь рабинів. За життя його любили та поважали за милосердя і розсудливі рішення. Крім усього іншого, він виконував навіть суддівські обов’язки.
«Коли подорожував селами і містечками, збирав у людей пожертви не лише для своєї общини, а й для бідних наречених, котрі не могли зібрати собі якийсь посаг. Збирав для нужденних людей, для тих, хто був у тюрмах, щоб викупити їх з-за ґрат», — поділилася п. Захарчук.
Зараз багато його нащадків мешкають на різних континентах. Чимало з них захочуть приїхати і вклонитися духовному лідеру, вважають бердичівські рабини. «Люди приїздять і розказують про те, як після їхнього приїзду сюди, після молитов відбуваються якісь неочікувані події. Звісно, всі хочуть приїхати і побачити своїми очима. Але через карантин це трохи затримається», — зауважив помічник головного рабина Бердичева.
Аби належним чином увічнити пам’ять єврейського лідера та створити комфортні умови для туристів, єврейська громада планує звернутися по допомогу до закордонних общин.
Як повідомляв «Міст», у Суботові знайшли ймовірну могилу Богдана Хмельницького.

Юлія Синєльникова, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply