Знайшли документи для визнання Андрея Шептицького праведником світу

Напередодні коронавірусного карантину Ватикан відкрив архіви папи Пія XII періоду з 2 березня 1939-го по 9 жовтня 1958 року, тобто під час Другої світової війни та Голокосту. Німецькі дослідники скористалися короткою можливістю і, як тепер виявилося, знайшли лист митрополита Андрея Шептицького, датований серпнем 1942-го, з характеристикою німецького режиму як «відверто диявольського», що в умовах нацистської окупації вважали важким злочином.
У листі до Папи митрополит Андрей повідомляв Ватикан про жахливі злочини нацистів, зокрема, знищення сотень тисяч євреїв. За місяць американські дипломати передали Папі таємну доповідь про масові вбивства євреїв у Варшавському ґетто. У ній зазначали, що близько 100 тис. осіб убили у Варшаві й її околицях, і додавали, що ще 50 тис. осіб вбили у Львові.
Вашинґтон хотів знати, чи може Ватикан підтвердити це зі своїх власних джерел. Але Ватикан відмовив. Підставою для цієї неґативної відповіді, як повідомив німецький дослідник Губерт Вольф, слугував меморандум Анджело Дель-Аква, представника папського державного секретаріату, в якому він застерігав від того, щоб вірити єврейській доповіді, бо євреї «легко перебільшують», а «східняки» (йшлося про митрополита Шептицького) реально не є зразком чесності».
Впливова ізраїльська газета The Jerusalem Post припускає, що нові матеріали можуть переламати опір організації «Яд Вашем», яка вважає Шептицького «колаборантом», і визнати його праведником народів світу, а також допомогти його беатифікації Католицькою церквою.
ВРУ підтримала три іспити на громадянство України
Треба додати ще й математикуКарикатурна мобілізація Кремля та визволення захисників «Азовсталі» — того ж дня
Карикатурна мобілізація росіян не повинна дивувати світ, бо росіяни, цСитуація з поширенням пандемії Covid-19 в Україні та світі
Цікаво було б дізнатися хто як ставиться до вакцинації. Я довгий час бП'ять країн створили союз для Індо-Тихоокеанського реґіону
Ви можете припинити показувати країни Океанії як начебто «імпотентів»