Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Знайшли документ про волхвів

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Знайшли документ про волхвів

В архівах Ватикану знайшли «справжню історію» волхвів. Старовинний документ пролив нове світло на історію Різдва Христового й трьох волхвів, які принесли дари Немовляті Ісусові. Текст, написаний від першої особи, щойно переклали з мертвої сирійської мови. Він має назву «Одкровення волхвів» і є розповіддю про їхні подорожі, пояснює журналіст Саймон де Брюсселез.

Рукопис дешифрував Брент Ландо, професор релігієзнавства Оклагомського університету. Зроблена у VIII ст. копія з історії, уперше записана в III ст., менш ніж за 100 років після написання Євангелія від Матвія — першоджерела історії про волхвів. «Одкровення волхвів» значно відрізняється від інших варіантів цієї біблійної історії. Згідно з документом, волхви прийшли не з Персії, а з країни Шир, що ототожнюється зі Стародавнім Китаєм. «Повідомляють, що вони були нащадками Сифа, третього сина Адама, і належали до секти, яка молилася безмовно», — ідеться в статті.

«У традиційній леґенді волхвів є троє, в «Одкровенні» сказано, що їх були «десятки». Матвій же не згадує, скільки було волхвів. «Рукопис понад 250 років зберігається у Ватиканській бібліотеці, але про його походження більше нічого не відомо», — пише автор. Сирійською мовою розмовляли ранні християни на території, де зараз розташовані Сирія, Ірак та Іран.

Пан Ландо сумнівається, що «Одкровення» справді написав один із волхвів, але вважає, що безіменні автори самі ототожнювалися із цими містиками та їхньою сектою. «У тексті детально описано їхні молитви й обряди», — пояснює автор. В «Одкровенні» сказано, що Сиф передав нащадкам пророцтво: зірка сповістить про народження Бога в людському вигляді. Зірка засіяла через тисячоліття й, згідно з переказом Брента Ландо, «перетворилася на маленьку променисту людину — Христа в передсущій, небесній формі». У тексті говориться, що Ісус Христос і Вифлеємська зірка — одне й те ж, а також що Христос може перетворитися в усе, що завгодно. «Зірка привела їх до Вифлеєма й у печеру, де стала немовлям, яке звеліло їм повернутися й проповідувати Євангелія», — розповів пан Ландо.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply