Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Збирають підписи для будівництва храму УГКЦ у Будапешті

Автор:

|

Червень 06, 2021

|

Рубрика:

Збирають підписи для будівництва храму УГКЦ у Будапешті
Угорські греко-католики

Українська громада в Угорщині збирає підписи для будівництва храму Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Будапешті, столиці Угорщини, а біля храму — української школи, дитячого садочку та пасторально-паломницького центру. Це найважливіша мета української громади в Угорщині. До неї греко-католики вже йдуть довгий період. А нещодавно з ініціативи парафіян парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, почали збирати підписи.
Офіційне прохання від громади скерують до відповідних українських та угорських структур, від яких залежить будівництво. «Кожна людина доброї волі, незалежно від національності має можливість прикластися до цієї історичної події — будівництва першого українського храму в Угорщині, поставивши свій підпис на відповідній анкеті та допомогти в розповсюдженні цієї ідеї», — ідеться в повідомленні.
о. Дамян Габорій, душпастир для українців в Угорщині, зазначив: «Бажання українців в Угорщині мати свій храм — ознака духовної зрілості. Майбутній храм стане місцем духовної єдності та віднови для українців. Церква стане місцем української ідентичності в Угорщині та культурно-духовним центром».
При українській парафії діє українська Рідна школа, Українська асоціація федерації католицьких скавтів Європи, різні мирянські спільноти, а незабаром почне діяльність перший український садочок в Угорщині. Торік Патріарша курія УГКЦ створила свою фундацію в Угорщині.
«Щороку кількість українців в Угорщині постійно зростає. Також, зростають духовні потреби наших вірних не лише в Будапешті, а й в інших великих місцях Угорщини: Дебрецен, Мішкольц, Егер, Сегед, Вац, Веспрем, Татабаня, де є багато вихідців із України. Торік українці греко-католики в Ніредьгазі отримали першого свого душпастиря, о. Андрія Белеканича ЧСВВ із василіанського монастиря в Марія Повч. Викликом для нашої Церкви є також подумати про духовну опіку для українців на цілій території Угорщини», — розповів о. Дамян.
З минулого року українці почали відкладати кошти на будівництво храму, за рахунок ліплення вареників та інших акцій. Зараз українці в Будапешті моляться в храмі святого Михаїла Угорської римо-католицької церкви.
Ініціативу українських греко-католиків вже підтримало Посольство України в Угорщині та громадські організації: Товариство української культури в Угорщині, Товариство українських сімей і молоді в Угорщині «Нова хвиля», Українське культурне товариство «Дніпро», Українське товариство Чонградської області в Угорщині й інші.
З ініціативи вихідців із Галичини першу Літургію для українців греко-католиків в Будапешті відправив на Великдень 1991 року угорський священник Ласло Пушкаш. 2008-го відбулася зустріч у Будапешті кардинала Любомира Гузара, тодішнього глави УГКЦ, з угорським митрополитом Филипом Кочішем, на якій домовилися про співпрацю між двома Церквами щодо душпастирства для українців в Угорщині.
З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дамян Габорій із Київської архієпархії УГКЦ за домовленістю між Блаженнійшим Святославом, главою УГКЦ, і митрополитом угорської греко-католицької церкви владикою Филипом Кочішем. 2017-го вперше порушили питання про будівництво церковно-культурного комплексу на зустрічі з Золтаном Балогом, міністром людських ресурсів Угорщини, котрий підтримав українців.
2018 року відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із Міклошем Шолтисем, державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини, котрий також підтримав ц. ініціативу.
2019-го в Будапешті, відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, глави пасторально-міґраційного відділу УГКЦ із п. Шолтисем у справі будівництва храму. У 2020-2021 рр. проводили зустрічі української громади в Угорщині з представниками угорського уряду щодо будівництва українського храму.
Як повідомляв «Міст», у Будапешті ліплять вареники, щоб збудувати храм.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply