Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Заможні українці будують храми у подвір’ях і на дахах висоток

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Заможні українці будують храми у подвір’ях і на дахах висоток

Приватна церквиця

Українські політики та бізнесмени будують вдома каплички. Персональні молитовні облаштовують у власному дворі чи навіть на даху багатоповерхівки. Така ідея виникає після переломних подій у житті людей. Облаштовують храми за десятки тисяч доларів і прикрашають не лише іконами, а й мощами святих.
Так учинив один грек-бізнесмен із Дніпра, побудувавши церкву на даху столичної висотки. Він купив квартиру для доньки Еллади, котра мала вступати в київський вищий навчальний заклад. Вісім років тому дівчина розбилася на квадроциклі. Батько з утратою не змирився. «Він не буде про це говорити. Це — його біль. На все, що збудував, має усі дозволи та рішення судів. Кімнатка одна, над нею стоїть купол. Це — приміщення, де людина відводить свою душу», — розповів товариш цього підприємця.
Особиста молитовня на подвір’ї — новітня мода серед українських політиків. Облаштовують каплички також переважно після втрат когось із близьких чи дивовижних зцілень. Cвоя молільня є і в Президента. У його оточенні кажуть, що звели її в пам’ять про покійного старшого брата Петра Порошенка — Михайла.
Драма в житті Сергія Пашинського, колишнього керівника Адміністрації Президента, також передувала появі приватної каплички. За чутками, у народного депутата важко хворів хтось із близьких. Тепер капличка порожніє, бо господар у селі Хлепча Київської області буває рідко.
У такі молитовні сторонніх не пускають. Побачити такі можна лише в колишніх можновладців. Екс-генеральний прокурор Віктор Пшонка тримав у кабінеті дорогі ікони та мощі, які безссовісно розікрали. А ось у персональну церкву Януковича тепер водять туристів: у його Хонці в одній із кімнат — позолочений бурштиновий іконостас. Збереглися ризи священиків і святі книги. За чутками, тут проводили служби Божі.
Ще один «побожний» політик — Вадим Новинський, народний депутат від «Опозиційного блоку» — поки що лише планує облаштувати церквицю. На велику справу чекає благословення. І зізнається телефоном, що атрибутику вже має. «Храм поруч із домом — завжди зручно. У мене є мощевик Києво-Печерських святих, святої Магдалини. За гроші цього точно не купите, там це ціла процедура. Владика звертається до собору старців, вони міркують, після чого синод Святої гори все вирішує. Це робиться за ставлення людини до Церкви», — пояснює політик.
Чи продають заможним людям мощі святих? Священики це заперечують, хоча й не забороняють мати їх удома, як і будувати персональні каплички. Але застерігають, що зовнішня атрибутика без молитви — просто фальш. Історики ж дороговартісну віру засуджують. Кажуть, що за гроші на будівництва приватної церкви можна врятувати багато життів, а тримати вдома мощі — моральне дикунство.
Тим часом ринок чорної археології, де майже легально можна купити мощі, процвітає в Інтернеті. Які капітали вкладають заможні люди у свою «віру», не знає ніхто. Для них ця тема — табу. Кажуть, розповідати про це — аморально. Тим часом «царські» маєтки, які недобудували в елітній Конча-Заспі під Києвом, продають від 1 млн USD, але їх ніхто не купує. Палаци вже розвалюються, але знижувати їхню вартість скоробогатьки так просто не бажають, хіба що коли в них виникають проблеми.

Валентина Мудрик, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply