Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Заклик молитися рідною мовою викликав істерику в попів

Автор:

|

Січень 07, 2021

|

Рубрика:

Заклик молитися рідною мовою викликав істерику в попів
Митрополит Епіфаній

Дуже простий і зрозумілий заклик митрополита Київського й усієї України Епіфанія молитися рідною мовою розпалив неґативні емоції у представників Московського патріархату в Україні. Зокрема, намісник Свято-Троїцкого Іонинського монастиря, архієрей Російської православної церкви (РПЦ) в Україні Іона (Черепанов), розродився в соціальній мережі аґресивним дописом.
Він запостив у Facebook два коментарі щодо діяльності Православної церкви України (ПЦУ) та заклику молитися рідною мовою, в яких заклик до українців молитися своєю мовою названо «маразмом». «Цим маразмом затикані всі вулиці», — коментує такий собі Iriney Usenko. Також у пості він вороже висловлюється про Епіфанія. Отже, Іона (Черепанов), який поширює ці дописи, повністю розділяє ці думки та висміює автокефальну Церкву і прагнення українців.
Заклик молитися рідною мовою обурив ще одного представника Московського патріархату. Архімандрит Серафим Вереш написав, що «ПЦУ є чужою для України структурою, інородним тілом, яке, час від часу нариває, заливає все навкруг себе гноєм».
Митрополит Епіфаній закликає молитися рідною мовою на білбордах Києва. І не йдеться саме про українську, про будь-яку. Проте навіть такий невинний заклик викликав українофобську істерію серед низки представників Московського патріархату й інших громадян України, котрі вороже налаштовані до української Церкви, української мови й української історії.
Натомість глава ПЦУ заявив, що Московський патріархат є «донькою» Української церкви і наразі перебуває в Україні всупереч церковним канонам. «Російська православна церква є однією з помісних Церков, і саме як таку ми її сприймаємо — нашу доньку, народжену від Дніпровської купелі через місіонерів, котрі проповідували Євангеліє, розійшовшись із Києва по всій Руси. Отже, так само, як і з іншими помісними Церквами, з цією Церквою ми бажаємо мати повноцінне спілкування, як автокефальна українська Церква з автокефальною російською Церквою», — констатував митрополит.
За словами Блаженнійшого Епіфанія, ПЦУ єдина має канонічну юрисдикцію для православних в Україні. Інші юрисдикції, передусім Московський патріархат, якщо і перебувають тут, то всупереч канонам та звичайному порядку. «Московському патріархату варто полишити старі марні сподівання, що з плином часу або з допомогою сильних світу цього він зможе знову опанувати церковну владу над Україною, як сталося це у минулих століттях. Томос про автокефалію назавжди встановив, що Православна церква України є однією з помісних Церков у Диптиху вселенського православ’я, з відповідними обов’язками та правами», — зазначив митрополит.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply