Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Закарпатська ялинка мандрує до Ватикану

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Закарпатська ялинка мандрує до Ватикану

Транспортування з рахівських гір ялинки, яка на Різдво прикрасить столицю католицизму Ватикан, негабаритним автопоїздом триватиме майже тиждень, тому роботи зі зрізання й завантаження дерева планують розпочати вже 22 листопада. Ялину з Рахівщини та 43 трохи менших ялиці із Львівської області поставлять на площі Святого Петра у Ватикані і в Апостольському палаці.

Ялинку вже обрали — це 30-метрове дерево з діаметром стовбура понад півметра та вагою майже 4 т. Саме гігантські розміри й ускладнюють його зрізання та транспортування. До того ж, зелена красуня росте у високогірній Рахівщині, до неї немає прямого під’їзду — навіть фахівцям, які зрізатимуть ялинку, до місця робіт доведеться йти пішки кількасот метрів.

Попри труднощі, багато що вже зроблено. Зокрема, визначилися з тим, що роботи з доставки дерева з Рахівщини до Рима виконуватиме словенський перевізник. Ця фірма має досвід у такій справі: 2009 року вона транспортувала до Ватикану зелене дерево схожих розмірів із Бельгії. Попередня вартість послуг експедитора становитиме близько 30 тис. EUR.

Найскладнішим етапом залишається зрізання та пакування ялинки. За технологією, спочатку обрізають нижні гілки (їх, до речі, також повезуть до Ватикану), решту гілок обв’язують спеціальним тросом, аби зменшити дерево в діаметрі хоча б до 3 м.

Потім стовбур чіпляють до гвинтрокрила, і тільки в такому «підвішеному» стані дерево починають рубати. Далі гелікоптер транспортує ялину до автопоїзда, який чекатиме на завантаження біля дороги, і кладе обв’язане дерево на вантажівку, де його накривають спеціальним захисним тентом.

Для того, аби не наробити помилок під час самого процесу, на Рахівщину поїде спеціальна комісія, до складу якої ввійдуть представники обласної адміністрації, компанії-перевізника, рятувальники, лісники. «Нам випала велика честь долучитися до організації «Українського Різдва у Ватикані». Водночас, це — дуже непросте завдання, адже жоден реґіон нашої країни не має подібного досвіду. Але терміни — досить стислі, тому моделювати ситуацію й ухвалювати рішення доводиться самотужки. До того ж, область має цілковиту підтримку керівництва держави», — сказав Олександр Ледида, голова Закарпатської обласної державної адміністрації.

 Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply