Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Загроза традиційній родині

Автор:

|

Липень 23, 2015

|

Рубрика:

Загроза традиційній родині

Святослав Шевчук

Блаженнійший Cвятослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), 16 липня ц. р. звернувся з листом до Володимира Гройсмана, голови Верховної Ради України та голови Конституційної комісії, у справі змін до Конституції:
Високодостойний Володимире Борисовичу! Звертаюся до Вас у важливій справі змін до Конституції України. Щойно ми отримали остаточний варіант проекту розділу ІІ, підготовленого Робочою групою з прав людини Конституційної комісії. На жаль, майже всі пропозиції змін до Конституції, які висловила Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій у своєму листі до Вас від 12.06.2015 року та представляла їх на робочих засіданнях Робочої групи, були відхилені.
Замість цих, узгоджених між собою релігійною спільнотою, об’єднаною у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій та яка представляє понад 95 % віруючих людей України, було враховано протилежні за суттю пропозиції до нової редакції Конституції України, запропоновані окремими членами Комісії.
Ці формулювання, насамперед, містять у собі серйозні загрози для інституту сім’ї в Україні, традиційних для українського суспільства взаємин подружжя як союзу чоловіка та жінки, а також створюють підґрунтя для легалізації неприйнятних для морального здоров’я та природного розвитку суспільства одностатевих партнерств. Ці пропозиції загрожують штовхнути Українську державу в прірву гріха аморальності, руйнації сім’ї як базового інституту суспільства та популяризації неприродних для людської особистості стосунків між особами однієї статі.
Обґрунтування таких сумнівних пропозицій посиланнями на європейський досвід є недоречним, адже в країнах Європейського Союзу є протилежні погляди на питання антидискримінаційного законодавства, шлюбу та сім’ї, правових можливостей для представників сексуальних меншин. Зокрема, Польща, Хорватія, Угорщина, Італія, будучи членами ЄС, демонструють свою відданість традиційним сімейним і моральним цінностям, маючи заборону одностатевих партнерств на законодавчому рівні, а в деяких країнах — і в тексті конституції.
Це ж стосується й інших статей, про редакцію яких йшлося у вищезазначеному листі. Зокрема, проекту статті про свободу думки, совісті та релігії, в якій залишили норму про відокремлення «школи від Церкви», проігнорувавши майже всі пропозиції Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо конституційного впорядкування сфери суспільних стосунків у трикутнику: держава — Церкви та релігійні організації — громадянське суспільство.
Враховуючи зазначене, ще раз наголошуємо на необхідності врахування у той чи іншій спосіб засад самобутності та традиційних для українських громадян принципів людських взаємин, відображених у пропозиціях Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій до Конституції України.
Зі запевненням про молитви та архипастирським благословенням, †Святослав.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply