Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Захоплюючі рефлексії з реколекцій о. Андрія Зелінського

Автор:

|

Січень 05, 2017

|

Рубрика:

Захоплюючі рефлексії з реколекцій о. Андрія Зелінського

о. Андрій Зелінський

Напередодні Різдвяних Свят традиційно відбуваються релігійні реколекції. Цьогорічні реколекції в церкві св. Димитрія в Торонто, які проводив о. Андрій Зелінський і на завершення яких презентував дві своїх цікаві книги, були винятково цікавими й успішними. Вони справді відновили почуття учасників, котрі мали змогу слухати прекрасні глибокі за змістом проповіді о. Андрія. Він — справді талановитий релігієзнавець і феноменально обдарований місіонер. Його проповіді чинять у свідомості багатьох слухачів своєрідний позитивний переворот. У нього є своя методика у проповідях, яка глибоко западає в людську пам’ять. На своїх реколекціях проповідник переносить нашу уяву в глибоке осмислення: «Хто я є і куди я мандрую?».
Так, як головною суттю Літургії є змінити духовно людину, реколекційні науки допомагають зрозуміти сентенцію нашого земського буття.
Цей священик геніально володіє теологічними знаннями, а при тому великим даром вмінням образного порівняння, яке спрямовує до переконливості, що не тільки його мова зворушує присутніх, але доходить до глибин їхнього почуття, а через почуття до свідомості, яку пересічній людині важко навіть висловити думкою. Отець має мабуть самим Богом наділений дар, добру дикцію і велику особисту цінність розбуджувати в почуттях людини творчу інтуїцію, яка вже після виголошених слів Отцем у свідомості людини розвивається і дає саме ці плоди, які о. Андрій засіяв. Треба бути надзвичайно сильною і талановитою особистістю, щоб вміти на прикладах належно вдосконалювати людей у вірі до Бога та Батьківщини, показувати їм що є правдиве, гарне, досконале і яким шляхом прямувати щоб осягти Боже спасіння.
Зізнаюся, що брав участь у церковних реколекціях вже не вперше, але жоден із отців не справив на мене такого сильного враження, який зумів о. Зелінський. Для прикладу, він дав глибокий аналіз феномену самотності з позиції релігієзнавства. Так само визначив значення сенсу та суті значення повернення. У загальному розумінні самотність, це відчуття розриву з оточенням, боязнь наслідків самотнього способу життя, важке переживання, пов’язане з утратою життєвих цінностей або близьких людей, постійне відчуття покинутості.
Так само значення слова повернення, яке в собі поєднує чимало подій. Священик пояснив у переносному значені повернення з темряви в світлий день. Найбільше уваги отець приділив жертвенній християнській любові, представляючи її як ключову силу цілком безкорисливу і безмежно віддану людською душею для Бога і для ближнього. Він цю справжню жертвенну любов порівнював до самого дару Господа нашого Ісуса Христа, ініціатора та першого джерела такої любові.
Андрій Зелінський — священик Української греко-католицької церкви, член чернечого згромадження «Товариство Ісуса», військовий капелан України. Народився 2 вересня 1979 року. Здобув Філософську освіту у St. Basil College у Стемфорді (штат Коннектикут); богословську у Pontificia Universita Gregoriana у Римі (Італія), політологічну — у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (Україна). Основні сфери наукових інтересів і напрямки пасторальної діяльності: християнська духовність у контексті сучасної культури, ідеологія національної безпеки та задоволення духовних потреб військовослужбовців. Своє капеланське служіння розпочав 2006-го в Академії сухопутних військ у Львові, а з червня 2014 року він бере активну участь у забезпеченні духовною підтримкою українських військових у зоні проведення антитерористичної операції, здійснюючи своє служіння у підрозділах Збройних сил України (ЗСУ) під Слов’янськом, Краматорськом, у Пісках, Дебальцевому та під Маріуполем Донецької області. Панотець з величчю людської гідності проходить важкими дорогами тієї кривавої війни, які прокладає нам путінська Росія. Проходить разом із своїми побратимами через неймовірні випробування, через втрати найближчих друзів. При тому виявляє неперевершену стійкість і мужність як капелан, котрий для них є духовним батьком і другом. Виконує о. Андрій свої обов’язки з гордістю та надією, що наблизиться цей світлий день української перемоги.
Андрій Зелінський виконує свої священичі обов’язки в украй у складних воєнних умовах, допомагаючи пораненим і вшановуючи загиблих на фронті. Він немов «Мойсей» І. Франка, в котрий писав: «Народе мій, замучений, розбитий, Мов паралітик той на роздорожжу, Людським презирством, ніби струпом, вкритий. Твоїм будущим душу я тривожу».
Папа Іван Павло ІІ у своїй енцикліці «Блиск правди» по-особливому акцентував на чесноті юнака, стверджуючи, як це важливо, щоб кожен з нас ставив запитання Ісусові Христові Богові: «Що я маю робити, щоб увійти в життя вічне?» і своєю поведінкою на це запитання дає відповідь о. Андрій.
Саме це — головна заповідь, бути вірним Божому законодавству і виявляти жертвенну любов до свого ближнього та Батьківщини. Такий повний дар любові ціною свого життя віддають воїни ЗСУ й їхні капелани. Крім глибоких проповідей о. Андрія, порушені були питання, напрацьовані у його двох книгах: «На ріках вавилонських. Кілька думок про повернення» (Львів, 2016), яка є продовження першої його книги «Соняхи. Духовність на час війни», яка вийшла 2015-го. У цих творах можна познайомитися з приголомшливими думками автора про самотність, любов, війну та справжню перемогу, про вигнання і шлях повернення. Ці праці — спроба духовної рефлексії не лише над нашим сьогоденням, але й над тим, що лежить у його основі майбутнього.
Осмислюючи загальнонаціональну вартість о. Зелінського, вважаю, було б надзвичайною великою користю для нашої Церкви і народу створити такі умови, щоб священик зміг свій талант посвятити повністю на благо науки. Такі визначні люди народжуються раз на століття, умерти можуть на фронті щодня. Можна б наводити багато інших прикладів, якими володіє цей проповідник, але я закінчу свої думки такими словами. В українському суспільстві були великі духом особистості, котрі своїми здібностями та наполегливою працею і відвагою зуміли поборювати всі труднощі та вийти на передові позиції творчі української науки і героїзму. Саме до числа таких безсумнівно належить о. Андрій, котрий є однією з яскравих постатей, котрим довелося жити в непростий час, але незалежно від того він успішно реалізує свої задуми, тому всім нам таких людей слід оберігати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply