Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

За те, що подала воду мусульманці, християнка має померти?

Автор:

|

Жовтень 24, 2018

|

Рубрика:

За те, що подала воду мусульманці, християнка має померти?

Папа Франциск зустрічається з родиною Азії Бібі

Верховний суд Пакистану розглядає можливість оскарження рішення, яке винесли християнській жінці — смертна кара за блюзнірство. Вона може стати першою особою, яку стратять через застосування закону про блюзнірство.
Азію Бібі, матір п’ятьох дітей, засудили до смертної кари 2010 року. З того часу триває боротьба за зміну вироку у цій справі. Жінка звернулася за допомогою звільнити її з в’язниці ще до Папи Венедикта XVI, котрий 2015-го зустрівся з бранкою та пообіцяв, що буде молитися за неї. З родиною Азії Бібі зустрічався і Папа Франциск.
Якщо Верховний суд відхилить апеляцію жінки, то її єдиною надією уникнути смертної кари стане прохання про помилування до президента. Однак, консерватори в Пакистані наполягають на страті жінки. Найзапекліші — представники ісламістської партії «Тегрек-е-Лабаїк Пакистан».
Правозахисники побоюються, що виконання вироку поступово вплине на популістів та екстремістів, що завдасть потужного удару по ставленню до релігійних меншин у країні. Бібі звинувачують у блюзнірстві проти пророка Магомета. Люди, котрих оскаржують у такому вчинку, часто стають у Пакистані жертвами лінчування. Нещасну жінку звинуватила мусульманка, котра раніше протестувала проти того, щоб християнка Бібі подавала воду мусульманкам, котрі з нею працювали (відповідно до мусульманських законів, така вода вважається «нечистою»). Бібі на такі звинувачення начебто відповіла: «Ісус Христос помер за наші гріхи, а що зробив для вас Магомет?»
Злочин блюзнірства карається в Пакистані смертю, проте правозахисники стверджують, що цей закон часто використовують для особистої помсти. Тим не менш, Імре Хан, теперішній прем’єр-міністр Пакистану, заявив у своїй виборчій кампанії, що виступає проти зміни закону про блюзнірство.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply