Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

За сприяння у створенні ПЦУ митрополит Еммануїл очолить екзархат

Автор:

|

Вересень 18, 2019

|

Рубрика:

За сприяння у створенні ПЦУ митрополит Еммануїл очолить екзархат
Митрополит Гальський Еммануїл

Константинопольський синод призначив митрополита Гальського Еммануїла (Адамакіса) главою архієпископії російських парафій в Західній Європі, відомої також як російський екзархат. В підписаному протоколі патріарх Варфоломій нагадав про звільнення архієпископа Іоанна Реннето з поста глави архієпископії та доручив митрополиту Еммануїлу взяти на себе пастирську відповідальність за громади колишнього екзархату. При цьому патріарх висловив упевненість, що новий глава архієпископії відповідатиме очікуванням Вселенського патріархату.
Як писав «Міст», наприкінці минулого року Константинополь доручив митрополиту Еммануїлу підготувати об’єднавчий собор зі створення нової Православної церкви в Україні (ПЦУ), що отримала від Константинополя автокефалію.
Наприкінці листопада 2018 року синод у Стамбулі прийняв одностороннє рішення про розпуск російського екзархату і запропонував його духовенству і вірянам перейти в підпорядкування місцевих грецьких архієреїв. З цим рішенням архієпископія не погодилась і почала обговорювати варіанти свого майбутнього.
Близько місяця тому МП офіційно запропонував російському екзархату в Європі приєднатися до Російської православної церкви, зберігши свій статут і традиції. Своєю чергою, Константинополь наприкінці серпня виключив зі своїх лав главу екзархату — архієпископа Іоанна, після чого питання про своє майбутнє в складі Константинополя екзархат вважав закритим.
Архієпископія має 65 парафій, 11 діючих церков, два монастирі і сім скитів у Франції, Бельгії, Нідерландах, Великій Британії, Німеччині, Норвегії, Швеції, Данії, Італії й Іспанії, а її клір налічує більше 100 священиків і 30 дияконів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply