Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

За масову ходу з плащаницею під час карантину не карають

Автор:

|

Серпень 03, 2020

|

Рубрика:

За масову ходу з плащаницею під час карантину не карають
Хода у Самборі

Суд відмовився карати священника за проведення масової ходи з винесенням плащаниці під час карантину. Церква Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Самборі відома на всю Україну, позаяк там зберігають мощі святого Валентина. Посеред квітня ц. р. у цій церкві організували масову ходу з винесенням плащаниці, при цьому її учасники були без масок, не дотримувалися дистанції й їх у кілька разів було більше за максимально дозволені десять осіб.
Про непокараного священника першим із посиланням на постанову суду повідомило видання «Судовий репортер». У постанові згадали о. Василя Мазура, котрий організував масову ходу, але визнав свою провину і заявив, що винесення плащаниці перетворилося на масовий захід «із волі людей» — люди самі долучалися до процесії, тож вона неконтрольовано набула масштабного характеру.
Ходу вирішили провести 17 квітня, у час, коли на всій території країни діяв жорсткий карантин зі забороною на відвідини спортивних майданчиків і парків. Керівництво храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ вело пряму трансляцію цієї процесії у Facebook. Наприкінці служби настоятель храму закликав вірних дотримуватися вимог карантину, після чого на вулицю винесли плащаницю і до процесії долучилися десятки людей.
Богдан Добрянський не бачив за собою провини і вважає, що люди під час процесії дотримувались обмежень і були в масках. Щоправда оприлюднені фото та відео з цієї події свідчать, що це було не так. Тож правоохоронці склали на чотирьох учасників заходу протоколи за відсутність масок (два з них розглядав той же суддя, що і справу священника, і в усіх випадках обмежився усними зауваженнями), а на організатора процесії відкрили карне провадження. Щоправда до суду воно вже дійшло як адміністративна справа. Суддя Ігор Казан вирішив, що вчинок священника є «малозначущим», тож звільнив його від відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Цікаво, що приблизно в той же час п. Казан розглядав ще одне порушення карантину — протокол на водія мікроавтобуса, котрий перевозив із Борисполя до Львова 11 пасажирів. У цьому випадку суддя вирішив, що порушення є суттєвим і наклав на водія штраф у 17 тис. грн. Схожим був і результат судової справи проти мера Червонограда і місцевого священника, котрі порушили карантин під час богослужіння. Там справи просто закрили за відсутність правопорушення.
Як повідомляв «Міст», цього року скасували ходу до річниці Хрещення Київської Русі.

Назарій Тузяк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply