Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Ялинки для Папи Римського

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Ялинки для Папи Римського

Ялинка зі Закарпаття, яку Україна подарувала Папі Римському, уже прибула до Рима. 30-метрове різдвяне дерево прийняли у Ватикані. Вогні на українській ялинці врочисто запалять 16 грудня на площі Святого Петра. Таким чином, українці вперше зроблять свій внесок у європейське Різдво.

Подарунок Папі Римському везли майже за 2 тис. км через Угорщину, Австрію й пів-Італії. Завдяки гарній погоді та сприянню правоохоронців дерево прибуло до місця призначення менш ніж за тиждень. Після того, як зелену красуню встановлять, її почнуть прикрашати. Іграшки — також українські. До Ватикану відправили 2 тис. ексклюзивних ялинкових прикрас (фігурки героїв вертепу, янголят, а також зірки й «павуки» — солом’яні ажурні конструкції) і 257 дерев’яних іграшок, розписаних майстрами зі Львова, Яворова (Львівщина) і Києва.

На різдвяному святі в Римі буде спеціальний «український сектор», запрошення до якого роздають безкоштовно. У Facebook вже створено спеціальну сторінку події.

У святковій церемонії візьме участь українська урядова делеґація, губернатор Ватикану, представники українських Церков. Буде виступати Ватиканський духовий оркестр, етнографічні колективи України, театральний гурток «Звіздарі» й хор хлопчиків зі Львова. За кілька годин до цього гостей з української держави прийме на аудієнції Папа Римський Бенедикт XVI.

А Український католицький університет (УКУ) передав до Ватикану ще 43 ялинки. Ці хвойні красуні з Львівської області прикрашатимуть на Різдво площу Святого Петра у Ватикані й Апостольський палац. УКУ надіслав ялинки на прохання Міністерства закордонних справ України. «Так УКУ долучається до організації «Українського Різдва у Ватикані», — розповів Мирослав Сеник, проректор з адміністрації та розвитку УКУ. — Часточка України залишиться у Ватикані й після Різдва, адже саджанці ялинок там посадять, і вони будуть рости на території Італії».

УКУ передав до Ватикану 43 саджанці ялиці білої заввишки 5—10 м із лісництв Львівської області (Старосамбірський, Сколівський і Дрогобицький райони). Ці дерева обирали львівські лісники. До Ватикану виїхали три вантажних автомобілі, обладнаних спеціальними ящиками для транспортування дерев, а також іще одна вантажівка з ялинковими прикрасами, виконаними в народному стилі. Європою ялинки проїдуть майже 2 тис. км.

На думку Тараса Добка, першого проректора УКУ, надання ялинок і різдвяних прикрас для Ватикану не лише додасть престижу нашій державі: «Це також приклад державно-церковної співпраці, адже в урочистостях візьмуть участь представники українських Католицьких церков візантійського та латинського обрядів».

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply