Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Як вирішити конфлікти за храми

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

Як вирішити конфлікти за храми
Євстратій (Зоря)

Євстратій (Зоря)

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) хоче залучити Організацію з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) й український уряд до вирішення проблем із храмами церковних громад, які вирішили перейти з підпорядкування Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) під юрисдикцію УПЦ КП. Про це повідомив архиєпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ КП Євстратій, пребуваючи у Варшаві (Польща).
«Користуючись можливістю та присутністю тут представника цієї Церкви (УПЦ МП. — Ред.) пропоную за участі представників ОБСЄ й уряду України провести конструктивні перемовини двох наших Церков із метою розробити та затвердити схему реального розв’язання проблеми. Ми пропонуємо, щоб питання належності храму вирішувалося у кожному випадку на користь більшості громади, а меншість забезпечувалася іншим приміщенням, або щоб більшість і меншість правили богослужіння почергово», — зазначив владика.
За його словами, саме таку схему 25 років тому Московський патріархат пропонував для врегулювання конфлікту на заході України з вірянами Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Євстратій зауважив, що реакція Московського патріархату на цю пропозицію покаже, чи бажає вона мирного розв’язання проблеми й обстоює інтереси всіх вірян, чи захищає права лише свої послідовників і зацікавлена лише в конфронтації. Архиєпископ також поінформував, що згідно з даними соцопитувань, до Київського патріархату зараз себе зараховують понад 40 % жителів України, а до Московського — близько 20 %.
Він наголосив, що через підтримку Московським патріархатом аґресивної політичної концепції «руского міра» значна кількість його вірян в Україні виходять або бажають вийти зі складу цієї Церкви, оцінюючи її як залежну від Кремля.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply