Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Висвятили єпископа для Австралії, Нової Зеландії й Океанії

Автор:

|

Червень 17, 2020

|

Рубрика:

Висвятили єпископа для Австралії, Нової Зеландії й Океанії
Микола Бичок

У Соборі св. Юра у Львові відбулася Архієрейська хіротонія 40-річного владики Миколи (Бичка). Божественну Літургію очолив Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Єпископську хіротонію раніше планували здійснити у квітні ц. р., але через пандемію коронавірусу її перенесли на червень.
За подією можна було стежити он-лайн, або наживо, з дотриманням усіх можливих карантинних норм. Серед вірних, котрі були безпосередньо присутні на хіротонії, був і Андрій Садовий, міський голова Львова, котрий привітав нововисвяченого єпископа. «Хочу сказати кілька слів про цю насправді унікальну церемонію, свідками якої ми є. Львів, мабуть, має особливе місце на мапі світу. Адже є дуже багато Христових єпископів, котрі розпочали свій шлях зі Львова. Й інколи вони йдуть і не знають, куди ця дорога доведе, але сьогодні ми чітко знаємо, що наш новий владика Мельбурнський їде до Австралії і це дуже цікава країна, може, владико, за нагоди запросите, бо я ще ніколи там не був. Але я б дуже хотів, щоб там, далеко від дому, ви мали у серці наш Львів. І завжди мали лев’яче серце захищати Слово Господа і Слово Ісуса Христа», — заявив мер міста Лева.
Єпископ Микола подякував усім присутнім і заявив, що навіть після обрання єпископом, він залишатиметься редемптористом до кінця свого життя. «Роки, прожиті у чернечій спільноті, були найкращими роками мого життя, які я не поміняв би ні на що. Вірю, що й на майбутнє, дорогі співбрати, будете мені товаришувати своєю молитвою. Надіюся на подальшу нашу співпрацю. Австралія, Нова Зеландія, Океанія вже сьогодні чекають на українських синів святого Альфонса, які донесуть Велике Відкуплення у Христі на край світу», — підсумував він.
Єпископа Миколу (Бичка) привітала Спілка української молоді (СУМ) в Австралії. «Крайова управа Спілки української молоді в Австралії вітає нововисвяченного єпископа для Мельбурнської єпархії свв. апп. Петра й Павла. Нехай Ваше єпископське служіння буде сповнене радістю і відчуттям Божої любові та батьківської теплоти для своїх вірних! Многая літа, владико!», — йдеться в привітанні.
Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року в Тернополі. В липні 1997-го вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, здійснюючи чернече та богословське формування в Україні та Польщі, здобувши ліценціат із душпастирського богослов’я.
Отець Микола здійснював душпастирське служіння в храмі Матері Божої Неустанної Помочі в Прокоп’євську (РФ), був настоятелем монастиря отців редемптористів та парафії в Івано-Франківську, провінційним економом. Згодом о. Микола Бичок служив у церкві Святого Йосафата на вул. Замарстинівській, а потім у церкві Святого Миколая Чарнецького на розі вулиць Під Голоском та Варшавської у Львові. Від 2015 року служить у парафії Святого Івана Хрестителя в Ньюарку, США, Філадельфійської архієпархії УГКЦ.
Єпархія Святих апостолів Петра і Павла, яку очолить єпископ Микола, була заснована 24 червня 1982-го, коли до рівня єпархії був піднесений тодішній Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії й Океанії, створений 1958 року. Територія єпархії охоплює всю Австралію, Нову Зеландію й Океанію. Від 1992-го її очолював владика Петро Стасюк, якому в липні ц. р. виповниться 77 років.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply