Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 26, 2021

Виставку унікальних ікон показали у головному храмі УГКЦ у США

Автор:

|

Червень 12, 2019

|

Рубрика:

Виставку унікальних ікон показали у головному храмі УГКЦ у США
Ікона на виставці

«Ікони на дощечках від ящиків з боєприпасами» — таку унікальну виставку показали в українській греко-католицькій катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії. Ця експозиція стала одним із багатьох інавгураційних заходів із нагоди початку служіння Бориса (Ґудзяка), нового митрополита-архієпископа Філадельфійського Української греко-католицької церкви (УГКЦ), котрого возвели на престол 4 червня.
За словами Геннадія Друзенка, ініціатора виставки, представлені ікони написані на дощечках від ящиків із боєприпасами, які привезли зі зони бойових дій на Сході України, де вже п’ять років триває війна з Росією, яка підтримує сепаратистів.
Головною ідеєю написання ікон на цих дощечках є трансформація смерті, яку символізують ящики від зброї, в життя — традиційний символізм ікони в українській культурі. Ця перемога життя над смертю відбувається не лише на образному та символічному рівнях, а й на реальному, через ці ікони на дощечках.
Цей мистецький проект київських художників Софії Атлантової й Олександра Клименка: «Купи ікону — врятуй життя», який спрямований на підтримку першого волонтерського госпіталю від лікарні Пирогова, недержавного проекту, в якому беруть участь цивільні лікарі, котрі надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним громадянам в зоні бойових дій на Сході України.
Виставку ікон експонували в багатьох місцях: Гаазі, Антверпені, Берліні, Франкфурті, Мюнхені, Ганновері, Лейпциґу, Бонні, Кельні, Варшаві, Відні, Любліні, Празі, Римі, Мілані, в Катанії та Сицилії, Лос-Анджелесі, Едмонтоні, Вінніпезі, Торонто, а також в українських Києві, Львові, Луцьку, Маріуполі, Дніпрі, Кам’янському та Покровську.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply