Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо автокефалії

Автор:

|

Вересень 27, 2018

|

Рубрика:

Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо автокефалії

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що відправив повідомлення усім сторонам (помісним православним церквам) про те, що Україна отримає автокефалію. На цьому владика наголосив 23 вересня, звершуючи Божественну літургію в церкві св. Фоки в Стамбулі. У присутності представника Чеської православної церкви вселенський патріарх сказав, що церква Чехії та Словаччини — найновітніша з автокефальних церков, яку Вселенський патріархат проголосив автокефальною 1998 року. Зараз настала черга України.
«Це її право на отримання статусу автокефалії, а з іншого боку, це виключне право нашого Вселенського патріархату надавати автокефалію усім новим православним церквам, починаючи з Росії в XVІ ст., і чеської та словацької, як я сказав раніше», — зазначив Вселенський патріарх.
Він також додав, що Константинопольська церква погроз не боїться. «Вселенський патріархат ні загрожує, ні перебуває під загрозою, а невпинно прогресує у виконанні священних апостольських правил й у виконанні та дотриманні привілеїв, встановлених правилами Вселенських соборів. Ці правила і привілеї, надані цими соборами найпершій церкві Константинополя, і ми не залишаємо їх. Поважаємо їх, зберігаємо їх, і будемо їх реалізовувати у випадку України й інших країн», — запевнив Варфоломій.
Натомість Священний Синод Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) висунув вимогу, щоб екзархи, призначені Константинопольським патріархом, покинули «канонічну територію» УПЦ МП. Заяву про це оголосили після засідання, яке відбулося 25 вересня в Києво-Печерській лаврі. В УПЦ МП наголосили, що «їхня діяльність є антиканонічною та порушує міжконфесійний мир в Україні».
У Вселенському ж патріархаті вважають, що УПЦ МП не має права вимагати, щоб призначені Константинополем екзархи залишили Україну. Про це заявив архієпископ Тельміський Іов (Геча), ієрарх Константинопольського патріархату. «За яким правом УПЦ МП засуджує Вселенський патріархат, якщо у міжцерковних відносинах УПЦ МП не є самостійною одиницею у веденні діалогу, вона не є суб’єктом, не веде листування, в якому бере участь винятково Російська православна церква (РПЦ)», — риторично запитав він.
Архієпископ Іов додав, що десять років тому Вселенський патріарх приїздив до Києва без запрошення з боку УПЦ МП, «й усе одно Церква під керівництвом митрополита Володимира обрала тоді не шлях конфронтації, а шлях діалогу та порозуміння».
Своєю чергою, намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) пообіцяв українцям «боже прокляття», якщо Київський патріархат заявить про свої наміри повернути монастир із Московського патріархату під своє керівництво після отримання томосу.
Йому відповів український політолог Олексій Голобуцький. «Паша-Мерседес, відомий своєю любов’ю до дорогих авто, оргій, а також як «настоятель Києво-Печерської лаври», погрожував «прокльонами до сьомого коліна» українцям за намір повернути в національну власність пам’ятки національної культури (Почаївської і Печерської лавр)», — зазначив він і додав, що митрополит навіть озвучив «план» УПЦ Київського патріархату з привласнення лаври. Нібито 14 жовтня, на Покрову, «будуть знову захоплення святинь московських центрів».
«Чому московських, а не Христових? Пояснювати товаришеві в невідомому званні різницю між вченням Христа й оперативною роботою Федеральної служби безпеки Росії на території чужої держави навряд чи хто візьметься, та й немає чого. Для діячів РПЦ крадіжка, мародерство, війна, окупація — цілком «Христові діяння». Як сказав на завершення Павло: «Ми повинні посилити наші молитви про наші святині», свідомо ігноруючи незаперечний факт, що святині — якраз наші, а не їхні», — підсумував п. Голобуцький.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

До слова
РПЦ за кордоном призупинила спільне служіння з архієреями Константинопольського патріархату й участь у роботі єпископських асамблей із ними. Відповідне рішення прийнято на синоді РПЦ-З 25 вересня. Зокрема, зазначено, що РПЦ-З так вирішила після того, як Російська православна церква в особі Московського патріархату призупинила співслужіння на рівні архієреїв із Константинопольською церквою, а також відмовилася брати участь у спільних єпископських асамблеях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply